Поиск

У СБУ пояснили причину обшуків провайдера Wnet: діяльність в інтересах російських спецслужб

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою Автономної Республіки Крим викрили незаконну маршрутизацію українським інтернет-провайдером Wnet трафіку в анексований Росією Крим в інтересах російських спецслужб.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Правоохоронці в установленому законодавством порядку задокументували , що сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, контроль над якою отримала ФСБ РФ, яка встановила на телекомобладнанні власні технічні спецзасоби. Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі", - наголошується в повідомленні.

За інформацією спецслужб, через незаконну маршрутизацію трафіка в анексований Крим Федеральна служба безпеки Росії планувала отримати доступ і знімати інформацію з українського сегмента мережі провайдера.

В Україні серед клієнтів ТОВ "Дабл-Ю Нет Україна", зокрема, державні установи, міжнародні організації і великі банківські установи.

Співробітники СБУ також встановили, що завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ Росії в Криму, "Воентелеком" Росії та псевдодержавні підприємства зв'язку.

Під час проведення слідчих дій в офісі провайдера співробітники спецслужби вилучили телекомунікаційне обладнання та документацію, що підтверджують незаконну маршрутизацію трафіку на тимчасово окуповану територію Криму і контроль за його поширенням з боку ФСБ Росії.

Правоохоронці також встановили, що за вказівкою російських кураторів менеджмент компанії не заблокував користувачам доступ до санкційних російських інтернет-ресурсів та сервісів.

Досудове слідство триває в рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу.

Як повідомляв Соцпортал, СБУ проводить обшук в офісі відомого інтернет-провайдера у Києві.

Комментарии