Поиск

У Мистецькому Арсеналі пройде виставка "Загублені території. Фантом"

Інститут Адама Міцкевича та Odesa//Batumi Photo Days у рамках польсько-української співпраці у сфері розвитку фотографії представляють Виставку «Загублені території. Фантом. (LTA6)» колективу SPUTNIK Photos в Малій галереї Мистецького Арсеналу.

Архів Втрачених Територій (Lost Territories) — це відправна точка для цілого ряду виставкових концепцій колективу SPUTNIK Photos. Колектив створений у 2006 році фотографами зі Словаччини, Польщі та Білорусі та використовує особистий досвід своїх учасників як основу для аналізу соціально-політичних процесів та соціокультурних явищ у колишніх радянських республіках. Вивчаючи та документуючи те, як країни колишнього Східного блоку розвинулися та трансформувалися, протягом останнього десятиліття фотографи SPUTNIK Photos згенеровали значний фотографічний архів.

Члени колективу — визнані фотографи з Польщі та Центрально-Східної Європи, переможці важливих міжнародних нагород, таких як World Press Photo та Pictures of the Year. Учасники колективу разом організували кількадесят виставок по всьому світу; проекти були представлені на фестивалях фотографії та в міжнародних журналах.

В Україну на відкриття виставки приїдуть учасники колективу SPUTNIK Photos з Польщі — фотографи Рафал Мілах та Адам Панчук. Вони будуть на відкритті виставки 16 листопада о 19:00, а також 17 листопада проведуть майстер-клас для відібраної групи в 10 чоловік та відкриту зустріч о 18:30.

Архів колективу SPUTNIK Photos – це не просто збереження візуальних матеріалів, а й передовсім – колаборація та діалог. Кожен запрошений до співпраці куратор або письменник, надає колекції свій власний голос, відображає в новому світлі, створюючи додаткові контексти та сенси. Цей експериментальний підхід до форми, змісту та класифікації стимулює дискусію щодо сучасного стану документальної фотографії.

В Україні над Архівом працювала кураторка та засновниця фестивалю Odesa//Batumi Photo Days Катерина Радченко — разом з колективом SPUTNIK Photos. Результатом співпраці стала виставка «Фантом», до якої увійшли роботи Рафала Мілаха, Яна Брикчинського, Андрія Ліанкевіча, Міхала Лучака, Агнєшки Райсс, Адама Панчука та Андрія Балко.

Експозиція в Києві зібрала роботи, які відтворюють ідею формування ідеального соціального простору, ставить під сумніви тривалу життєздатність таких систем та візуалізує транформації в країнах пострадянського блоку.

Проект організований ГО «Мистецькі Мандри» та фестивалем Odesa//Batumi Photo Days, за підтримки Інституту Адама Міцкевича/Culture.pl* (Варшава, Польща), в партнерській співпраці з Малою Галерею Мистецького Арсеналу та Польським Інститутом в Києві.

План заходів:

16.11 о 19:00 – відкриття виставки

17.11 – майстер-клас Рафала Мілаха та Адама Панчука (тільки для відібраних учасників)

17.11 о 18:30 – розмова з колективом Sputnik Photos (Рафал Мілах та Адам Панчук)

26.11 о 12:00 – кураторська екскурсія Катерини Радченко

Комментарии