Поиск

У комітет ВР на обговорення нового Трудового кодексу "прийшов" Путін

Сьогодні у Києві до комітету Верховної Ради з питань праці соціальної політики, де обговорювався проект нового Трудового кодексу, прийшли профспілкові та соціальні активісти.

Як повідомляє Соціальний рух, вони виступають категорично проти ТК. Один з активістів одягнув маску Володимира Путіна на знак того, що президент РФ підписав свого часу майже аналогічний кодекс для своєї країни.

"Ухвалення ТК – це великий крок назад у порівнянні з діючим КЗпП. Слідуючи прикладу держави-агресора, Україна знищить незалежні профспілки, що унеможливить розвиток громадянського суспільства", - йдеться у листівці активістів.

"ТК РФ теж передбачає звільнення за розголошення комерційної та іншої захищеної законом інформації - допускається звільнення за прогул, розголошення таємниці та вчинення «аморального проступку» без згоди профспілки. Звільнення можливе всупереч позиції профкому. Дозволяється укладати строкові контракти з працівниками культури та ЗМІ, а також педагогами - працівникам, які найняті на строк до 2 місяців, при скороченні не виплачують вихідну допомогу. Працівниць з дітьми до 3-х років можна звільняти за проступки (прогул). Роботодавець не повинен видавати вагітнім путівки. Працюючі дистанційно під час декретної відпустки не отримують від держави соцвиплат - скорочення неповнолітніх відбувається без наступного працевлаштування - звільнення ФОПом можливе без попередження та виплати вихідної допомоги", - зазначать вони.

Присутніх на засіданні комітету депутатів також жорстко розкритикували представники Конфедерації вільних профспілок України.

Комментарии