У Києві вшанували пам`ять жертв «Волинської трагедії»

  1. Главная
  2. Архив
  3. Оккупация
  4. У Києві вшанували пам`ять жертв «Волинської трагедії»
21:33, 13.07.17
Соціальний рух

У Києві провели акцію в пам'ять жертв етнічних чисток на Волині 1943 року. Учасники запалили свічки біля пам`ятника Юліушу Словацькому - видатному польському поетові та драматургу.

Як зазначають організатори з антинацистського «Комітету 19 січня», це місце було вибрано не випадково, адже Словацький народився в Україні, а вітчизняні націоналісти наразі активно роблять з усіх поляків чужинців та колонізаторів.

В той же час активісти засудили й офіційну польську позицію, яка також жодним чином не сприяє примиренню.

“Націоналізм таки має значення. Ситуація зі сприйняттям Волинської різанини в Польщі тотожна ситуації з позиціювання Холокосту в Ізраїлі і позиціюванню Голодомору в Україні. У польській історіографії вся провина за Холокост зручно перекладається на українців, винуватцями польських антиукраїнських етнічних чисток також “стають” українці. Те саме стосується й українського націоналізму, що вбачає причини своєї ксенофобії у зовнішній агресії. Ізраїль виправдовує гноблення палестинців захистом від зовнішнього ворога. В усіх випадках засуджувати варто лише ксенофобію як явище”, – зазначили учасники.

Як відомо, в ніч з 11 на 12 липня 1943 року загони українських націоналістів атакували польські населені пункти Волині. За оцінками істориків було спалено та зруйновано від 100 до 150 поселень. Мешканців було жорстоко вбито, кількість жертв називають від 60 до 100 тис. осіб. Подібний злочин став можливим через пропаганду ідеології, яка формувала обличчя ворога на ґрунті його національної приналежності.

Минулого року польський парламент постановив вважати 11 липня Днем пам’яті поляків жертв геноциду, здійсненого ОУН-УПА. Це викликало негативну реакцію української влади. Державний «Інститут національної пам’яті» навпаки активно проводить глорифікацію українських націоналістів.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости