Поиск

У Києві проходить акція проти нового Трудового кодексу

У Києві під комітетом Верховної ради проходить акція протесту, учасники якої вимагають від парламентарів відмовитись від прийняття нового Трудового кодексу на заміну чинному КЗпП.

Вони тримають плакати "Ніч не для праці", "Безвіз + ТК = втеча на заробітки", "12 годин праці задля їх декларацій".

Як повідомляють активісти Соціального руху, пропонований Трудовий кодекс України – це калька з Трудового кодексу Російської Федерації, схваленого у 2001 році та підписаного Володимиром Путіним.

"Ухвалення ТК – це великий крок назад у порівнянні з діючим КЗпП. Слідуючи прикладу держави-агресора, Україна знищить незалежні профспілки, що унеможливить розвиток громадянського суспільства", - йдеться у листівці активістів.

"ТК РФ теж передбачає звільнення за розголошення комерційної та іншої захищеної законом інформації - допускається звільнення за прогул, розголошення таємниці та вчинення «аморального проступку» без згоди профспілки. Звільнення можливе всупереч позиції профкому. Дозволяється укаладати строкові контракти з працівниками культури та ЗМІ, а також педагогами - працівникам, які найняті на строк до 2 місяців, при скороченні не виплачують вихідну допомогу. Працівниць з дітьми до 3-х років можна звільняти за проступки (прогул). Роботодавець не повинен видавати вагітнім путівки. Працюючі дистанційно під час декретної відпустки не отримують від держави соцвиплат - скорочення неповнолітніх відбувається без наступного працевлаштування - звільнення ФОПом можливе без попередження та виплати вихідної допооги", - зазначать противники нового ТК.

Варто відзначити, що серед учасників заходу зібрались представники з протилежними переконаннями - від націоналістів і профспілок, до лівих активістів та представників ЛГБТ.

Раніше була оприлюднена інфографіка про те, по кому особливо вдарить новий ТК.

Комментарии