Поиск

У Києві демонтують монумент на честь Карла Маркса, який розташований на території фабрики "Рошен".

Про це в інтерв'ю "Каналу 24" розповів глава Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Мова йде про публічному просторі. Маркс не у кого-то в кабінеті під столом стоїть, а в публічному місці. Тому цей пам'ятник повинен бути демонтований", - розповів В'ятрович.

Також він не оминув у пам'ятник Щорсу в Києві.

"Для мене особисто пам'ятник Щорсу – це мозоль, котрий нагадує, що декомунізація ще не завершена. Це пам'ятник, який мусить бути усунений з громадського простору. І те, що говорить київська влада, а також міністерство культури про знаходження цього монументу в Реєстрі пам'яток національного значення (що нібито ставить його поза законом про декомунізацію), не відповідає дійсності. Цей пам'ятник має бути демонтований. А зважаючи на те, що він несе якусь культурну цінність, пам'ятник може бути збережений для експонування його у відповідних музеях чи заповідниках", – резюмує історик.

Разом з тим, коментуючи ситуацію довкола пошкодженого пам'ятника Щорсу, В'ятрович переклав відповідальність за вандалізм "на тих, хто зараз стоїть на заваді тому, щоб пам'ятник було благополучно демонтовано та усунуто з громадського простору".

Як повідомляв Соцпортал, у Києві на Борщагівці перекрили відразу дві вулиці.

Комментарии