Поиск

У ДП "Документ" пояснили, чому затримується видача біометричних паспортів

У ДП "Документ" виробили понад 1 млн біометричних закордонних паспортів, а затримки з їх видачею залежать від поліграфкомбінату "Україна", де в черзі на друк вже накопичилося понад 600 тис. заявок. Про це повідомив прес-секретар "Документа" Володимир Поліщук.

-Питання технічного виготовлення біометричних паспортів стосується поліграфкомбінату "Україна". У січні вони поставлять обладнання, якийсь час буде потрібен на його налагодження. Але борг там накопичився. За моїми відомостями, було за 600 тис. уже в них там у черзі на друк. Але точна статистика кількості паспортів - це до поліграфкомбінату, - сказав Поліщук.

При цьому, за його словами, в ДП "Документ" зробили "понад 1 млн біометричних паспортів".

-На рецепції ДП "Документ" людям розповідають про вартість, алгоритм процедури оформлення, про те, що через ажіотаж на виготовлення паспорта його видача може бути в терміновому режимі близько місяця, а нетермінові - від 2 до 3 місяців. Людина, крім того, підписує договір на послуги підприємства, а також ознайомлюється і розписується в тому, що така ситуація зараз в країні існує, - продовжив Поліщук.

Він звернув увагу, що ситуація із затримками властива всій Україні: і ДП "Документ", і підрозділам Міграційної служби та ЦНАП - центрам з надання адміністративних послуг.

Говорячи про загальну статистику, Поліщук зазначив, що "МВС нещодавно розміщували статистику, що майже 4 млн паспортів зроблено за цей період біометричних, а скористалися менше 10%. Ми робимо десь 1/3 частину ".

За даними поліграфкомбінату "Україна", з липня підприємство вийшла на потужності передачі понад 300 тис. біометричних закордонних паспортів на місяць, проте максимум, якого йому вдалося досягти, - це 322,7 тис. у жовтні цього року. У серпні, вересні та листопаді було передано приблизно по 315 тис., за 14 днів грудня - 142,9 тис.

Як повідомляв Соцпортал, в Україні ввели обов'язкові біометричні паспорти з 14 років.