Поиск

Образ популярних в епоху Середньовіччя вартових відтворили в оригінальних скульптурах, які сьогодні прикрашають місто.

Їх виготовили з бронзи. Загалом у Луцьку таких кликунів є п’ять. Зокрема, один з них зустрічає приїжджих біля залізничного вокзалу, другий – біля центру туристичної інформації. Третій кликун розміщений у зоопарку, четвертий – біля входу у «Старе місто», а п’ятого можна побачити біля місцевого замку. Він тримає у руках корону так, що під нею можна сфотографуватися. А, для прикладу, в Луцькому замку гостей зустрічає живий кликун.

– Це була міська сторожа, - каже Людмила Приймачук, екскурсовод. - Уночі кликуни чергували на вежах і перекликалися між собою. Один кричав: «Вартуй!», а інший відповідав: «Вартуй!». Це означало, що сторожа не спить і жоден ворог не пройде до міста непоміченим. Крім цього, така «перекличка» допомагала їм самим не спати вночі.

Вдень кликуни виконували роль глашатаїв - виходили на площу та проголошували різні анонси - королівські укази, повідомляли про прибуття в місто чужоземних послів, а також сповіщали про роздачу хліба. Вони також стежили чи не сталася пожежа. Адже Луцьк часто потерпав від пожеж.

- Кликуни були настільки популярні, що їх навіть зображували на кахлях, - пояснює екскурсовод. - На службу наймали чоловіків міцної статури, а за це їм платили гроші з міської скарбниці. Крім цього, вартовий отримував від міста різні подарунки. Це частина нашої історії, яка знайшла втілення.

Ідея увіковічнити кликунів у Луцьку належить місцевій владі. У такий спосіб мешканців залучають до вивчення історії свого міста, а також розвивають туристичну інфраструктуру регіону.

Як інформував Соцпортал, в одному з дворів Києва з'явилася "пекельна" скульптура.

Комментарии