Поиск

Суд визнав незаконним вигнання ромів з Лощинівки

Одеський окружний адміністративний визнав незаконним рішення сільського голови Лощинівки, що в Одеській області, Віктора Паскалова про виселення ромської громади з села.

Вигнання ромів сталося 27-28 серпня 2016 року, коли у Лощинівці селяни знайшли понівечене тіло 8-річної Ангеліни М. Про це повідомила адвокатка Юлія Лісова, яка захищає інтереси вигнанців, пише Думская.

Через кілька годин жителі Лощинівки почали розгромлювати домівки, де живуть ромські сім'ї, а депутати лощинівської сільради на екстреній сесії ухвалили рішення виселити з села всіх ромів.

Як повідомляє адвокатка, наразі суд відмовився визнавати протиправною бездіяльність поліції, яка не забезпечила захист прав мешканців.

Також позивачам відмовили у відшкодуванні нанесеного морального і матеріального збитку. За словами адвокатки, незадоволені вимоги роми будуть оскаржувати.

Як відомо, у вбивстві дівчинки звинуватили 21-річного представника ромської громади Михайла Чеботаря. Однак суд досі триває, оскільки в справі є ряд неспівпадінь. Зокрема, генетичний матеріал з-під нігтів вказує два види ДНК: самої дитини і якоїсь іншої людини, але не Чеботаря. Його адвокат наполягає, що вбивця на свободі. Більш того, він може бути одним зі свідків. Захисник зажадав, щоб слідчі вилучили зразки крові та тканин у цього свідка і провели експертизу на його причетність до зґвалтування і вбивства. Також адвокат просив провести очну ставку між цим свідком і Чеботарем, оскільки у їхніх показаннях є чимало розбіжностей, вимагав проведення моніторингу телефонних дзвінків та СМС з телефону свідка тієї ночі. Але на всі вимоги захисник отримав відмову. Розгляд у цій справі, яку неодноразово передавали з одного суду до іншого, досі триває.

Комментарии