Поиск

Стало відомо, чи зростуть тарифи на електроенергію

Незважаючи на зростання оптової ринкової ціни на електроенергію, тарифи для населення не зміняться. Крім того, в Україні сьогодні встановлені найнижчі в Європі тарифи на електроенергію для населення і промисловості.

Про це в ході засідання Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), присвяченого затвердженню оптової ринкової ціни вугілля на 2018 рік, заявив глава комісії Дмитро Вовк.

За його словами, тарифи для населення на даний момент не переглядаються. Однак вони нижчі за європейські в 6 разів.

-В Європі середній рівень тарифів для населення становить 20 центів, по 28 країнам Європи. При поточному курсі євро і згідно з даними Національного банку курс євро становить 33,24. Тому тариф відповідає 6,78 гривень з усіма податками, що майже в 6 разів вище, ніж тариф в Україні. За тарифами для непобутових або промислових споживачів. Навіть якщо розглядати питання оптової ринкової ціни і тарифів для промисловості, середній рівень для споживачів 1 класу в Європі становить 3 гривні 80 копійок, що значно вище, ніж в Україні, де середній рівень до 2 грн. Тому на сьогоднішній день тарифи як для населення, так і промисловості залишаються найнижчими, - підкреслив Вовк.

Як повідомляв Соцпортал, "Укрпошта" значно підвищить тарифи на свої послуги.