Поиск

Соціолог вказав на важливу загрозу для України

В українському суспільстві матеріальні цінності переважають над постматеріальними, що може привести до утворення в Україні "руського миру в вишиванці". Таку думку в інтерв'ю виданню "Новое время" озвучив доктор філософських наук, соціолог Євген Головаха.

-До матеріальних цінностей відносяться безпека, добробут і статус в ієрархії. До постматеріальних - самовираження і самореалізація, - відзначає він.

При цьому Головаха каже, що з європейських та глобальних досліджень цінностей профілі України і Росії залишаються схожими за винятком політичних цінностей.

-За ці чотири роки ми, змінивши політичну орієнтацію, відійшли дуже далеко від Росії як політичний суб'єкт. При цьому як носії системи вкорінених соціальних цінностей і уявлень про світ ми всі ще схожі, і тому велика загроза отримати дзеркальну Росії систему -"руський мир" у вишиванці , - пояснює він.

За словами соціолога, суспільство, нетолерантне до людей з іншим кольором шкіри і іншою сексуальною орієнтацією, а також що не визнає різноманіття мов і релігій, буде по суті залишатися схожим на російське.

Як повідомляв Соцпортал, Україна відмовиться від молока другого ґатунку.