Поиск

Що змінилося для автомобілістів з 27 вересня

Від сьогодні у декілька разів зростають штрафи за порушення правил дорожнього руху, нагадує Соцпортал.

Головними особливості нових штрафних санкцій є:

– за перевищення швидкості більш ніж на 50 км / – штраф 3400 грн (раніше – 510);

– якщо водій став винуватцем аварії на дорозі і втік – штраф від 255 до 3400 грн. Також можуть позбавити прав на півроку;

– за водіння без прав – 10200 грн (раніше – 510). Якщо водій повторно сяде за кермо без прав на водіння – 40800 грн.;

– за несплату паркомісця – 100 грн. Неправильна парковка – від 255 до 1700 грн.

Поліцейські і інспектори з паркування отримали право в ручному режимі фіксувати факт правопорушення за допомогою відеокамер, які здійснюють запис місця, часу і дати ДТП або правил паркування.

Правила дорожнього руху (скорочено: ПДР) — перелік правил, що регулюють обов’язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху.

Заходи адміністративного впливу до порушників найбільш поширені. Вони застосовуються відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з дорожнім рухом у межах санкцій, передбачених Кодексом за їх вчинення.

Суб’єктами цих адміністративних правопорушень є фізичні деліктоздатні особи (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які досягли 16-річного віку.

У більшості випадків порушення правил дорожнього руху, за які настає адміністративна відповідальність, мають формальний склад, і для накладення санкції достатньо встановлення факту порушення правил, норм і стандартів щодо безпеки руху та експлуатації транспорту. Як і для інших правопорушень з формальним складом, установлення причинно-наслідкового зв’язку між правопорушенням та настанням чи можливим настанням шкідливих наслідків є необов’язковим.

Якщо порушення Правил дорожнього руху призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, при якому загинули або були травмовані люди, або вчинено інші злочини на дорозі, особи, винні в цьому, притягаються до відповідальності згідно Кримінального кодексу.

Комментарии