Поиск

Російські пропагандисти запустили новий фейк про полонених українців

Російські пропагандисти запустили новий фейк про нібито українських військовополонених, які відмовилися від обміну і залишилися на території так званої Донецької народної республіки ("ДНР").

Про це повідомляє "ОстроВ".

В сюжеті російського "Першого каналу", знятому в колонії окупованої Макіївки, один з полонених, нібито колишній український солдат 56-ї окремої мотопіхотної бригади Олександр Тахтенков заявив про відмову залишати "ДНР" і своє рішення залишитися там жити і працювати слюсарем.

Відзначається, що в той же час, за версією ЗМІ терористів, полоненим, який відмовився їхати з "ДНР", виявився не чоловік з прізвищем Тахтенков, а жінка.

Цю інформацію підтвердила і заступник генпрокурора України Анжела Стрижевська.

Також в сюжеті російських пропагандистів показаний ще один нібито колишній боєць АТО, який погодився повернутися в Україну по обміну, але "воювати за Порошенка більше не має наміру".

Представлений чоловік як "колишній снайпер диверсійно-розвідувальної групи батальйону "Айдар" Олександр Айсін. Однак в списках переданих Україні заручник з таким прізвищем не значиться.

Автором сюжету є Юлія Чумакова - та сама журналістка, яка раніше створила скандальний сюжет про "розп'ятого хлопчика" в Слов'янську.

Як повідомляв Соцпортал, Кучма зробив нову заяву щодо обміну полоненими.