Поиск

Росія спростила українцям отримання громадянства

Держдума РФ прийняла закон з питань громадянства, яким передбачене, зокрема, спрощене отримання громадянства для українців, які відмовилися від свого паспорта.

Прийнятий 19 липня в третьому, остаточному читанні пакет поправок, об'єднаних в один закон, містить також відклик російського громадянства за тероризм і вводить присягу для нових громадян, передає Інтерфакс.

Спрощена процедура громадянства РФ для українців дозволяє отримати російський паспорт на підставі лише нотаріально завіреної відмови від громадянства України.

Раніше передбачалося, що процедура включатиме публічну відмову від українського громадянства. Як зазначено в прийнятому законі, мова йде про 600 тис. - 1 млн українців.

Під поправку про відкликання російського громадянства за тероризм підпадають засуджені за тероризм або публічне його виправдання.

Поправка про присягу зобов'яже іноземця клястися у вірності Росії, дотримуватися законів РФ, поважати її історію та традиції. Подав заявку на російський паспорт отримає його тільки після присяги.

Як повідомляв Соцпортал, Білорусь запровадила безвіз з ЄС та США.

Комментарии