Поиск

Рештки маленького динозавра придбали майже за 3 мільйони доларів

Професійний мисливець за скам’янілостями, який свого часу відкопав рештки дитинча тиранозавра виставив їх на eBay та продав за майже 3 мільйони доларів. Науковці розкритикували такий його вчинок.

Рештки маленького динозавра придбали

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на The Guardian, передає Соцпортал

Скам’яніле дитинча тиранозавра, яке, вірогідно, єдине у світі, було виставлене на продаж на eBay. стародавню тварину придбали за 2,95 мільйона доларів.

- Це, напевне, єдине дитинча тиранозавра у світі! Довжина його тіла складає 15 метрів, а череп із загостреними зубами має діаметр 21 дюйм. Тиранозавр був надзвичайно небезпечним м’ясоїдом. І це, вочевидь, рідкісна можливість побачити дитинча динозавра, - йшлося в описі лота.

За оцінками, скелету 68 мільйонів років. Він був знайдений у 2013 році на приватній землі у штаті Монтана.

Зрештою, тиранозавр став власністю чоловіка, який його і розкопав – Алана Дітріха, професійного мисливця на скам’янілості.

У 2017 році Дітріх позичив тиранозавра Природничому музею Університету Канзасу. Там він був виставлений на показ навіть тоді, коли Дітріх несподівано вирішив продати його «з молотка». Аналіз скелета міг допомогти вирішити велику суперечку у палеонтології щодо тиранозаврів невеликих розмірів, знайдених у Північній Америці. Чи справді це дитинчата великих тиранозаврів? Чи може слід їх винести в окремий вид – Nanotyrannus? Таке дослідження тепер буде неможливим, тому що рештки тиранозавра тепер опиняться в приватній колекції.

Товариство палеонтології хребетних розкритикувало Дітріха, який своїм вчинком зробив важливу стародавню істоту недоступною для вивчення.

Перепало й університету за те, що він допоміг роздути ціну решток, ставши вітриною для професійних покупців. У відкритому листі організації зауважується, що перш ніж виставляти на показ тиранозавра, його потрібно було дослідити.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии