Поиск

​Рада зробила крок до скасування "правок Лозового"

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №1009, яким скасовуються так звані "правки Лозового", а НАБУ і ДБР отримує право самостійно здійснювати прослуховування чиновників.

Рада зробила крок до скасування "правок Лозового"

За відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів. Крім того Рада проголосувала за скорочення вдвічі строку підготовки законопроекту до другого читання.

Крім того, законопроект передбачає вилучення із КПК та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Нагадаємо,

  • 3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу, з поправками депутата від "Радикальної партії" Андрія Лозового.
  • Ці правки передбачають те, що всі процесуальні рішення, які тою чи іншою мірою обмежують права громадян, мають погоджувати у процесуального керівника і у слідчого судді, який ці клопотання розглядає. Крім того, правки зменшують строки розслідування до 3 чи 6 місяців.
  • Деякі депутати й юристи заявляли, що поправки Лозового дозволять уникнути покарання колишнім членам колишньої "Партії регіонів".

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии