Поиск

Остап Семерак: Україна готова розпочати активний діалог з ЄС щодо «Плану Маршалла»

​«Україна готова розпочати активний діалог і на урядовому, і на громадському рівні щодо «Плану Маршалла». Це мусить стати робочим порядком денним для діалогу «Україна-ЄС», – заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у ході 10-го Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Остап Семерак нагадав, що представники Європейської народної партії сформували завдання для країн ЄС розробити довгостроковий план підтримки України.

«Я сподіваюсь, що ця ідея нарешті отримає практичну реалізацію. Ще під час роботи Уряду під керуванням Арсенія Яценюка ми підійшли до розробки такого «Плану Маршала» для України. Сьогодні, коли багато українських реформ є незворотними, ми мусимо актуалізувати його», – зазначив він.

Урядовець висловив свої пропозиції щодо окремих положень майбутнього документу та очікуваннях України від ЄС. «Перше – це виконання взятих зобов’язань. Якщо ЄС має спільні угоди з Україною, то слід виконувати свої обіцянки як тільки будуть досягнуті критерії. Відтермінування позитивного рішення щодо лібералізації візового режиму через проблеми в ЄС, не зважаючи на те, що Україна виконала вимоги, стало однією із найбільших помилок ЄС із часів Майдану», зазначив він.

«Друге – це посилення допомоги у реформування та зміцненні Збройних сил України, яке успішно здійснюється українською владою. Вони уже стали об’єктом реформування, і прогрес у цій сфері має успіх. Всупереч поширеній в Європі думці, Мінські домовленості не є гарантією миру в Україні, натомість такою гарантією є сучасна, реформована українська армія. В тому числі ми очікуємо на надання Україні летального озброєння», – додав Остап Семерак.

Також він наголосив на необхідності активного залучення європейських експертів до роботи органів державної влади України.

«Ми очікуємо підтримку малого і середнього бізнесу. Ми шукаємо можливості доступу до європейських фінансових ресурсів та європейських ринків. Ми очікуємо на інвестиції в українську економіку навіть під час конфлікту на Сході… Також після запровадження торгового ембарго Росією українські виробники втратили доступ до російського ринку. Тож відкриття європейських ринків суттєво б стимулювало нашу внутрішню економіку», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів України.

Комментарии