Поиск

Мінкульт відмовився допомагати звільненим артистам Нацопери

Працівники Національної опери України влаштували акцію протесту під Міністерством культури через закон 955-8, за яким їх примусово переводять на строкові договори.

В ході акції артисти ввійшли до будівлі Мінкульту, де відбулась дискусія з представниками відомства.

Відповідне відео на своїй сторінці в Facebook виклав співробітник Опери В'ячеслав Дєдковський.

Як видно з запису, у Міністерстві стверджують, що більшість працівників культури по всій Україні перейшли на строкові договори і нарікань не було . Також його представник заявив, що відомство чекатиме на рішення Конституційного суду, який після подання омбудсмена Валерії Лутковської буде визначати конституційність закону 955-8. До того часу жодних дій, у тому числі по відношенню до звільнених співробітників Нацопери, які не погодились на перехід на строкові договори, вони не вчинятимуть.

Як повідомлялось, раніше частина працівників опери запропонувала адміністрації свою редакцію договору. У ній строк роботи складає 3 роки, а не півтора. Крім того, вказано про необхідний дозвіл профспілки на звільнення та прописана відповідальність адміністрації за невиплату зарплатні. Однак дирекція не пішла на компроміс і погрожують звільненням.