Поиск

"Нафтогаз": "Київенерго" – найбільший боржник країни

"Київенерго" є найбільшим боржником перед "Укртрансгазом" за послуги транспортування газу, а ТЕЦ-6 відключило з власної ініціативи.

Про це повідомляє НАК "Нафтогаз України" у Facebook.

"Борг компанії дорівнює сумі боргів усіх підприємств теплогенерації України. Кияни не мають бути заручниками ситуації. Вирішення ситуації …залежить виключно від керівництва "Київенерго"", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що 370 мільйонів гривень боргу підприємство накопичило за 4 місяці (лютий – травень) через "систематичний нерозрахунок за послуги під час опалювального сезону".

"УТГ обмежив транспортування газу одночасно на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 через систематичну несплату та прогресивне накопичення боргів "Київенерго". Наступного дня ТЕЦ-6 з власної ініціативи повністю припинила відбір газу. ТЕЦ-5 продовжує споживання газу в обмеженому режимі", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що подібної ситуації з боргами немає у жодному місті країни.

А частина боргу "Київенерго" (60 мільйонів за послуги з транспортування газу для виробництва електроенергії для промисловості) не має стосунку до розрахунків населення та держави з "Київенерго".

"УТГ пішов назустріч "Київенерго" і запропонував погасити хоча б ці 60 мільйонів, а на решту боргу – надати графік погашення. Якщо "Київенерго" виконає ці умови, УТГ готовий невідкладно відновити повноцінне постачання ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6", - йдеться в повідомленні.

Водночас у "Нафтогазі" підкреслили, що "Київенерго" не виконало навіть того графіку погашення заборгованості, який запропонувало у квітні саме.

Як повідомляв Соцпортал, у Києві перекриють рух на популярній вулиці.

Комментарии