Поиск

На столичний ботсад зазіхають забудовники

Депутат Київради Денис Москаль подав проект рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка має не допустити незаконну забудову в охоронній зоні Національного саду ім.М.М.Гришка НАН України

Депутат Київради від “Батьківщини” відреагував на звернення громадської організації «Центр охорони довкілля», яка звернулася за допомогою у вирішенні незаконної забудови біля Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка. За словами депутата, представники цієї громадської організації небезпідставно переймаються тим, що замовчування даного інциденту може мати негативні наслідки - будівельні та інші роботи можуть призвести до руйнування природно-ландшафтного фонду історичних ареалів.

«Про те, що на цих земельних ділянках можна будувати, взагалі не може іти мови, оскільки – це зона рекреаційного призначення», - акцентує депутат.

Неодноразові звернення громадських активістів до органів прокуратури та контролюючих органів не дали жодних результатів, так як влада та посадові особи різних інстанцій жодним чином не реагують на подібні звернення громадян.

27.04.2017 р. Денис Москаль подав проект рішення з ініціативою створення тимчасової контрольної комісії Київської міської ради з питань перевірки законності набуття права користування, розпорядження, володіння земельними ділянками, здійснення будівельних робіт, а також реєстрації права власності на нерухоме майно навколо Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України та недопущення незаконної забудови в охоронній зоні Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України.

У проекті рішення окреслено основні завдання комісії – перевірку законності передачі земельних ділянок на відстані 200 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, перевірку цільового використання цих ділянок, та перевірку законності проведення будівельних робіт на відстані 200 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, а також перевірку законності реєстрації права власності на нерухоме майно, розташоване на таких ділянках, і відповідності проектній документації. Наразі формується склад Тимчасової контрольної комісії.

Відомо, що постановою Верховної Ради України від 13.01.2009 року №850-VI «Про невідкладні заходи зі збереження територіальної цілісності Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України» запроваджено мораторій на виділення земельних ділянок на відстані не менше 200 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України та надано доручення Кабінету Міністрів України встановити по периметру земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України охоронну зону не менше 200 метрів від її меж. Незважаючи на це, на відстані 150 м від Ботанічного саду проводяться будівельні роботи за такими адресами: пров. Землянський, земельні ділянки 2/1, 4, 7, 44.

Комментарии