Поиск

На російського студента написали заяву в ФСБ, через симпатії до німецьких солдат

Промова учня гімназії №1 Нового Уренгоя Миколи Десятніченкова в німецькому парламенті викликала в Росії різку критику.

Російський блогер Сергій Колясніков написав проти нього заяву в ФСБ, звинувативши, що той нібито "реабілітує нацистських злочинців".

Йдеться про виступ Десятніченкова на зустрічі російських і німецьких школярів в День скорботи в німецькому Бундестазі, під час якого він розповів про 21-річного єфрейтора Георга Йоханна Рау із загону ППО, який брав участь в битві за Сталінград і помер в таборі для військовополонених.

-Георг був одним з 250 тисяч німецьких солдатів, які були оточені радянською армією в так званому Сталінградському котлі. Він потрапив до табору для військовополонених, тільки 6 тисяч з них повернулися додому. Георга серед них не було. Тільки в минулому році родина отримала звістку, що він помер від важких умов полону, - розповів гімназист.

За словами учня, історія Рау підштовхнула його на відвідування поховання солдатів вермахту поблизу міста Копєйськ.

-Це надзвичайно засмутило мене, оскільки я побачив могили невинно загиблих людей, серед яких багато хто хотів жити мирно і не хотів воювати. Вони відчували неймовірні труднощі, про які мені розповідав мій прадід, - зазначив Десятніченков.

У свою чергу депутат законодавчих зборів Ямало-Ненецького автономного округу Олена Кукушкіна подала на нього скаргу в прокуратуру, заявивши, що "ці речі потрібно в корені присікати".

Як повідомляв Соцпортал, під Тернополем виявили масове поховання жертв нацистів.

Комментарии