Поиск

Конгрес США пропонує збільшити допомогу Україні

Комітет з питань асигнувань палати представників конгресу США пропонує збільшити у бюджеті 2019 року кошторис допомоги, що надається Україні через програми держдепартаменту і Пентагону.

Про це повідомляє посольство України в США на сторінці у Facebook.

Комітет з питань асигнувань палати представників конгресу США затвердив власний проект “Закону про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2019 рік”, де кошти, які пропонується виділити для безпекової допомоги Україні, у тому числі летальної зброї оборонного характеру, визначені в обсязі 250 млн. дол. Дана сума на 50 млн. дол. перевищує асигнування для відповідних програм підтримки України, затверджені у Консолідованому законі про бюджетні асигнування на 2018 рік.

У представленому у зазначеному комітеті проекті “Закону щодо асигнувань державного департаменту, зарубіжних операцій та суміжних програм на 2019 фінансовий рік” кошторис допомоги Україні по лінії зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів та причетних агентств визначено у сумі $441 млн. дол., що на понад 20 млн. дол. перевищує відповідні асигнування 2018 року.

- Таким чином, сукупний обсяг коштів, які можуть бути виділені для підтримки України у 2019 бюджетному році, становить 691 млн. дол. США. Це на понад 70 млн. дол. більше, ніж передбачено асигнуваннями поточного року, - йдеться у повідомленні.

Для набуття чинності вищезгадані законопроекти мають бути схвалені повним складом палати представників, підтримані сенатом та підписані президентом США.

Соцпортал повідомляв, США виділять 250 мільйонів доларів для оборони України.

Комментарии