Поиск

20 травня в Музеї Історії Києва, за підтримки посольств Данії, Норвегії і Швеції відбудеться подія, присвячена культурі скандинавських країн. Протягом вечора та ночі кияни і гості міста зануряться у минуле та сучасне Скандинавії.

На трьох поверхах музею, одразу після урочистого відкриття заходу, на гостей будуть чекати: дискусії, майстер-класи, лекції з історії та літератури, розповіді про подорожі, про стиль життя скандинавів а також музика, кіно, конкурси з призами та багато інших цікавинок. Окремо зона буде працювати для дітей!

В цей вечір кияни зможуть поспілкуватись з норвежцями, датчанами і шведами, які в ході різних сесій будуть розповідати про життя своїх країн і відповідати питання. Українки та українці, які жили та навчались у Скандинавських країнах, поділяться досвідом вибудовування людських стосунків за цінностями Скандинавії. Також гості дізнаються більше про концепцію «рівності» у Скандинавських країнах, що є і однією з характеристик скандинавських суспільств, та про виховання і освіту дітей, які вільні від стереотипів.

На самих маленьких гостей чекає інтерактивне читання книжки» Ягуар» талановитого письменника Ульфа Старка, обговорення і майстер-клас від Культурної ініціативи «Букмоль».

Про міжкультурні особливості норвезько-українських бізнес-стосунків розкажуть представники Українсько-Скандинавського Центру.

Від експертів гості дізнаються про популярну останнім часом скандинавську міфологію та етнокультурні процеси Скандинавії та Подніпров’я.

Всім відомі Паганелі поділяться досвідом водних та наземних мандрівок Скандинавією.

Порцію адреналіну та враження про екзотичний серфінг за полярним колом можна буде отримати від Surfin’UA

Цікаві коментарі про спортивний спосіб життя норвежців, про марафони, а також захоплюючу історію про велосипедну мандрівку від Осло до Тромсе чекають на всіх від Олексія Прокопенка (Endurance School)

Про розвиток велосипедного руху та еко-орієнтований спосіб життя, який розповсюджений у Скандинавії поговорять з гостями представники Данії, яка традиційно є країною-лідером по рівню «велосипедизації» і представники українського вело-руху Критична Маса. Супроводжуватиме спілкування перегляд фільму «Велосипеди проти машин» шведського режисера Фредріка Герттена.

Цех Експериментальної Культури та проект Zlyva презентують новий проект, і за допомогою жіночого оперного вокалу та сучасної електронної музики побудують міст між скандинавськими сагами та українськими думами.

Студія при театрі історичного танцю Al'entradaв ході майстер-класу познайомить усіх бажаючих зі стародавніми норвезькими танцями.

Протягом всього заходу буде працювати міні-кінозал, де кіномани зможуть переглянути стрічки скандинавських режисерів і подискутувати на цю тему.

І це далеко не все, що відбудеться в Музеї Історії Києва у цей вечір.

«З першої моєї подорожі Норвегією, я була вражена тим, наскільки гармонійним, здоровим та емоційно наповненим є життя мешканців цієї країни, наскільки усі сповнені поваги один до одного та до навколишнього середовища. Всі мої наступні візити до Данії та Швеції, тільки затвердили мене в думці, що найкраще, що є у цих країнах потрібно перенести на батьківщину! Насправді, в деяких випадках навіть не перенести, а просто нагадати нам самім про наші кращі риси! А краще всього це зробити спілкуючись зі скандинавами. Так поступово і вималювалась концепція Скандинавської ночі! Я дуже вдячна посольствам за підтримку і партнерам за те, що приєднались до реалізації цієї ідеї!» каже одна з організаторок події, представниця Мультикультурного Центру, Оксана Шкірай.

Комментарии