Поиск

​Кабмін готується скасувати "класичну прописку": що це значить

Уряд має намір найближчим часом скасувати «класичну прописку» громадян, замінивши її так званим декларативним принципом реєстрації.

Кабмін готується скасувати "класичну прописку"

Про це повідомив Дмитро Дубілет. відповідаючи на питання, коли планується скасувати прописку і які переваги у декларативного принципу реєстрації.

- Я висловлю свою персональну думку, оскільки даний проект веде мій колега Михайло Федоров. Те, що мені розповідала його команда, то це дійсно, якщо не помиляюся, голландська практика, коли люди декларативно кажуть, що я проживаю за цією адресою, йде повідомлення до власника таких об'єктів, і він повинен підтвердити. Це все можна зробити дистанційно в кілька кліків, і я дуже сподіваюся, що найближчим часом це буде зроблено, - сказав міністр.

Нагадаємо, що прописка в Україні на сьогодні є обов’язковою.

Доросла людина може зареєструвати місце проживання, звернувшись до органів місцевого самоврядування, Центр надання адміністративних послуг або до виконавчих органів сільської місцевості.

Що таке прописка в Україні

Конституційний Суд України 14 листопада 2001 року визнав інститут прописки неконституційним, проте відповідний закон був прийнятий лише два роки потому (11.12.2003 № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».) Законом була введена реєстрація за місцем проживання або місцем перебування. Для реєстрації було достатньо заяви від особи, паспорта, два талони про зняття з місця попередньої реєстрації та чека про сплату державного мита. Установа реєстрації позбавлена права відмовити в реєстрації в такому разі.[8]

2 березня 2016 року Кабінет міністрів України постановою №207 затвердив правила реєстрації місця проживання та порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Відповідно до правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не створений), на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або його представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання.

Кабмін готується скасувати "класичну прописку"

Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою.

Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору;

4) документи, що підтверджують:

  • Право на проживання в житлі (наприклад, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення в житлове приміщення і таке інше);
  • Право на перебування або взяття на облік у спеціалізованому соціальному закладі, установі соціального обслуговування та соціального захисту особи - довідка про взяття на обслуговування в установі, закладі (для осіб, які перебувають на обліку в цих установах або закладах);
  • Проходження служби у військовій частині, адреса якої вказується при реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім строковиків);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи (в разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

У разі подання заяви представником особи додатково надаються:

  • Документ, що посвідчує особу представника;
  • -Документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Кабмін готується скасувати "класичну прописку"

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

Також в постанові йдеться, що передача інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб з реєстрів територіальних громад до Єдиного державного демографічного реєстру здійснюється після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии