Поиск

Європейський дипломат: Жахлива помилка - сприймати демократію, як даність

​«Сьогодні Україна знаходиться на передовій боротьби за демократію», – таку думку висловла під час 10-го Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО Райнелл Андрейчук.

«Країни Центрально-Східної Європи, й насамперед Україна, знаходиться на передовій боротьби за демократію. Ця боротьба розпочалась під час Майдану, на який українці вийшли для того, щоб реформувати свою державу. Вони самі захотіли обирати тих, хто повинен представляти їх інтереси, тих, хто відповідатиме за їх оборону. І вони заплатили дуже велику ціну за таке бажання. Ніхто з західноєвропейських народів, починаючи з часів не заплатив таку ціну з часів Другої світової війни», – заявила Райнелл Андрейчук.

Також європейський політик відмітила значні досягнення України в питанні реформування держави і побудови демократії в країні.

«Україна проторувала свій шлях до демократії і її результати на сьогодні вражаючі. Що стосується темпів змін в Україні, про які сьогодні ведеться багато розмов, то в даному контексті необхідно зазначити, що будь-які процеси характеризуються спадами і піднесеннями. В питанні побудови демократії, звичайно, не має рівної дороги.

Але надихає те, що Україна продовжує рух вперед і вже має на цьому шляху позитивні результати», – відмітила Райнелл Андрейчук.

Одним з підтверджень цьому вона назвала зміни у виборчому процесі України. «Зміни у виборчому процесі України є яскравим підтвердженням успішності українських реформ. Починаючи з 2004 року, ми уважно слідкуємо за тим, як в Україні відбуваються парламентські вибори і сьогодні я з упевненістю можу сказати, що в цьому питанні зміни на краще є більш ніж очевидними. І Майдан відіграв тут дуже важливу роль, активізувавши ці процеси», - заявила європейський дипломат.

Комментарии