Як заробляють "транспортні" нардепи: рецепт від семи народних обранців

  1. Главная
  2. Архив
  3. Политика
  4. Як заробляють "транспортні" нардепи: рецепт від семи народних обранців
11:41, 20.12.17
Соцпортал

Ярослав Дубневич з БПП — один з найбагатших нардепів. Його задекларовані фірми виграли у державитендерів на суму близько 500 млн гривень.

За декларацією нардеп Сольвар з БПП — "церковна миша". Разом з тим фірми з його орбіти отримали на транспортних тендерах близько 910 млн грн, фірми з орбіти помічників — близько 63 млн грн.

Нардеп з БПП з Миколаївщини Борис Козир півроку у 2012 був директором миколаївського ДП "Спеціалізований морський порт "Октябрськ" (зараз – ДП "Стивідорна Компанія "Ольвія"). Пізніше Козир став працювати в ДП "Адміністрація морських портів України".

Олександр Урбанський — не вніс жодної фірми у декларацію. Проте це не стосується його сім'ї.

Родина тісно пов'язана з морськими перевезеннями. Наприклад, його батько Ігор Убанський володіє низкою підприємств, які займаються морським транспортом і є головою наглядової ради ПрАТ "Дунайсудноремонт", яке виграло на державних тендерах 148 млн грн на ремонті суден. Особливе пожвавлення на тендерах почалося у 2015 році.

Списочник "Опоблоку" Володимир Гусак раніше був директором із закупівель ТОВ "Метінвест Холдинг" Ріната Ахметова і Вадима Новинського. У його декларації є лише дві юрособи — акціонерні товариства з незначною кількістю акцій. Йдеться про ПрАТ "Запоріжкокс" і ПрАТ "Донецьккокс", які пов’язані з Ахметовим і Новинським. Його дружина працює в ТОВ "ДТЕК Енерго" і ТОВ "Метінвест Холдинг" — обидві фірми входять у холдинг Metinvest.

Значна частина професійного життя Олексія Білого, №5 "Опозиційного блоку", пов’язана з ВАТ "Єнакіївський коксохімічний завод", де він працював з 1988 до 2006 року. Білий був директором ПрАТ "Азовсталь" у 2002–2006 роках. Наразі основним акціонером є Metinvest Ріната Ахметова.

Олександр Пономарьов з "Воля народу" на момент обрання у 2012 році був головою правління ПрАТ "Бердянський райагропромпостач". У своїй декларації нардеп не вказав жодного бізнесу. Громадських рух ЧЕСНО підрахував, що фірми з орбіти Пономарьова виграли тендерів на близько 1,45 млрд грн.

Детальніше - у матеріалі аналітикині ЧЕСНО Оксани Ставнійчук.

Нагадаємо, з початку року населення України стрімко зменшилося.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости