Поиск

Експерт розповів про головну небезпеку гібридної війни

​«Одною з важливих особливостей гібридної війни є її підлаштування під кожну окремо взяту країну», – таку думку висловив під час 10-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», Державний секретар Міністерства оборони Словаччини Роберт Ондрейчак.

«Що стосується стратегії гібридної війни, то одною з її особливостей є підлаштування під кожну окремо взяту країну. І в цьому полягає проблема в її протидії, оскільки кожна країна має свій особистий досвід протистояння гібридній війні, який не завжди може бути ефективний для інших країн», – сказав Роберт Ондрейчак.

Говорячи про цілі гібридної війни, Роберт Ондрейчак, зокрема, зазначив так, як обмеження суспільства реагувати на реальні і потенційні загрози, а також неспроможність політичних еліт країни виконувати свої завдання під час кризи.

Також Державний секретар словацького військового відомства відмітив, що гібридна війна не є новим явищем, проте сьогодні характеризується новими інструментами і тривалістю

«Загалом, гібридна війна – це не нове явище. Але сьогодні слід відмітити нові інструменти гібридної війни і її тривалість. До таких нових інструментів слід віднести соціальні мережі, які дуже активно використовуються пропагандою агресора.

Також це підтримка антиєвропейських і анти євроатлантичних сил, які малочисельні, маргіналізовані, але вони є, і вони добре координовані, цілеспрямовані та досить активні. Тому на них слід звертати увагу, оскільки якщо цього не робити, то вони можуть зайняти багато місця в інформаційному просторі і перетворитись на реальну загрозу», – відмітив Роберт Ондрейчак.

Що стосується обізнаності словацького суспільства щодо гібридної агресії Росії проти України, то словацький посадовець повідомив, що дана тема є одною з основних тем для обговорення.

«Між Словаччиною і Україною є певні розбіжності в розумінні гібридної війни. На щастя в Словаччині не має такого лиха, як пряма агресія, але це не означає, що вона на нас не впливає. Одним з таких наслідків є те, що в сьогодні в Словаччині російська гібридна агресія є одною з основних тем для обговорення», – зазначив Роберт Ондрейчак.

Комментарии