Поиск

Експерт: Росія має задихнутися під вагою ОРДЛО

​«Завданням України є зробити так, щоб окуповані Росією території стали непідйомним тягарем для неї і вона позбулась бажання надалі розвивати на них свою стратегію сепаратизму», – таку думку висловив під час 10-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», Науковий співробітник Chattam House Джеймс Шерр.

Говорячи про сьогоднішню Росію, Джеймс Шерр зазначив два основних і в той же час протиречивих моменти, які її характеризують. «По-перше, це те, що Росія починаючи з 2014 року зазнала змін. Сьогодні вона знаходиться під тиском санкцій, змін на енергетичному ринку, програми модернізації і розширення економіки, тиском за участь в подіях в Сирії, тягара мілітаризму і окупації Криму та війни на Донбасі. В той же час починаючи з 2014 року Росія не змінилась. Вона продовжує намагатись витримати цей тиск і навіть готова і зберігати здатність здійснювати тиск на тиск на інші країни. При цьому створюючи нові форми такого тиску», – зазначив британський експерт.

За словами Джеймса Шерра, за останні три роки цілі Росії в Україні не змінились, однак змінилась її стратегія. «В 2014 році її головною метою було підпорядкувати Україну. В 2017 році ця мета зберігається проте до цього додалось й бажання розвалити її. В той же час змінилась стратегія Росії в Україні. Бачачи, що «Новоросія» вмерла ще в 2014 році, а також що змусити Україну виконати Мінські домовленості на вигідних для неї умовах, Росія перейшла до нової стратегії. Стратегії сепаратизму, який полягає не тільки у відділ територій, але й відділення економік окупованих територій на сході від економіки України», – зазначив Джеймс Шерр.

«Рішення про українського керівництва про блокаду дає Україні ініціативу у протистоянні Росії. Проте потрібно розуміти, що за таким рішенням слідуватимуть наслідки. І на сьогодні питання полягає в тому, чи Україна впорається з цими наслідками. Росія думає що не впорається і робить все для того, що так і сталось. І завданням України є зробити так, щоб окуповані Росією території стали непідйомним тягарем для неї і вона позбулась бажання надалі розвивати цю стратегію сепаратизму», – резюмував британський експерт.

Комментарии