Через посуху цьогорічний урожай може бути знижений на 20%

  1. Главная
  2. Архив
  3. Политика
  4. Через посуху цьогорічний урожай може бути знижений на 20%
16:37, 11.07.17
УНН

Через несприятливі погодні умови урожай пшениці та ячменю може бути меншим орієнтовно на 20% від минулорічного. Таку думку висловила головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, передає УНН.

"Гібридні умови цього року спричинили таку ситуацію, що умови для формування врожаю ранніх колосових, тобто, озимих і ярих пшениці та ячменю, гірші, ніж минулого року. Це відбулося за рахунок того, що тривалий період в Україні спостерігається дефіцит опадів. Лише помірний температурний режим, який в нас спостерігався у квітні-травні, не дав розпочати "розквітнути" грунтовій посусі ще раніше. Але у другій половині червня з підвищенням температури грунтова посуха почала посилюватися і вже на 20 червня ми мали в низці областей жорстку грунтову посуху, коли в метровому шарі грунту практично не залишилося вологи для формування урожаю", - розповіла фахівець.

Такі несприятливі умови, за словами Т.Адаменко, збіглися з періодом формування і наливу зерна, тому низка областей отримає урожай значно гірший, ніж минулого року.

Однак, зауважила вона, це не катастрофа, урожай просто не буде таким рекордним.

Агрометеоролог уточнила, що це стосується, перш за все, Київської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської областей, де значні площі озимої пшениці, які найбільше постраждали від посухи.

Водночас, зазначили вона, у західних областях ситуація сприятлива.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости