Поиск

Бояться Brexit: Великобританія запасається шампанським

Виробники шампанського з ЄС забили склади в Великобританії

Британці не готові розлучатися з традиційним шампанським після Brexit - французькі виробники ігристих вин розповіли ЗМІ, що в даний момент вони перевозять до Великобританії величезну кількість пляшок, щоб уникнути продовольчої кризи після виходу країни зі складу ЄС 31 жовтня. Щорічно Франція постачає найбільше шампанського саме до Великобританії - в 2018-м в країну було експортовано 26,8 млн пляшок ігристого алкоголю.

Організація виробників і торговців шампанскими винами, яка давала коментар порталу Sky News, не надала точні дані про те, наскільки саме збільшився товарообіг в зв'язку з Brexit.

Офіційний представник асоціації тільки зазначив, що компанії зробили «надмірні запаси в Великобританії», щоб компенсувати збитки в разі закриття кордону. Винний критик Антуан Гербель заявив, що на складах вже зберігається стільки алкоголю, що британці не помітять, чого-небудь протягом року:

«На Різдво не буде шампанського кризи».

Президент однієї з французьких компаній, які спеціалізуються на виготовленні саме цього виду напоїв, підкреслив, що «англійці любили шампанське протягом 300 років, і, з Brexit або без, воно продовжить їм подобатися».

Ще в червні минулого року власник великої британської мережі пабів Тім Мартін виступив за вихід Великобританії з ЄС і заявив про свій намір поступово замінити експортні напої на продукцію локального виробництва в 2019 році, щоб постійним відвідувачам простіше далася незалежність країни. За його словами, нововведення торкнеться французького шампанського і німецького пива.

Громадяни бояться майбутніх змін. На початку серпня одна з британських фінансових компаній опублікувала дослідження, за результатами якого британці сумарно витратили £ 4 млрд на підготовку до Brexit.

Згідно з останніми даними, один з п'яти людей вже запасається їжею, напоями і лікарськими препаратами і витрачає на £ 380 більше норми. Близько 800 тисяч людей вже витратили понад £ 1 тисячі тільки на резервні довгограючі товари, і, швидше за все, паніка буде рости. З числа опитаних жителів Великобританії 74% зізналися, що вони вже купили їжу тривалого зберыгання, 50% - ліки, а 46% запаслися алкогольними напоями.

4 вересня Британська рада моди опублікував документ, де привів свої прогнози та коментарі експертів, які зводилися до того, що всієї модної індустрії країни загрожує криза в зв'язку з тим, що більшість підрядників незалежних британських модельєрів і навіть великих брендів знаходяться в Європі. Це означає, що процедура транспортування матеріалів і готових предметів одягу, створених за ескізами, сильно ускладниться і подорожчає через зміну митних відносин. Крім усього іншого, зміни означають зниження оперативності поставок, що в умовах нової реальності і системи «See now Buy now» символізує трагедію для всіх, хто пов'язаний з торгівлею.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Ще цікавого. Всі приколи дня читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии