"Батьківщина" вимагає повернути "Київенерго" киянам

 1. Главная
 2. Архив
 3. Политика
 4. "Батьківщина" вимагає повернути "Київенерго" киянам
11:01, 26.04.17

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" в Київраді вимагає повернути у власність столичної громади інфраструктуру “Київенерго” в повному обсязі.

Про це повідомляє прес-офіс "Батьківщини" в Києві.

"Підконтрольна олігарху Ахметову компанія Київенерго виявилася неефективним управлінцем міського енергетичного комплексу. Рівень зношеності мереж та інших енергетичних об’єктів досяг критичного рівня", - йдеться в заяві фракції.

Окрім цього зазначається, що послуги киянам надаються на незадовільному рівні, через що кияни постійно потерпають від аварійних та планових відключень гарячого водопостачання.

У заяві фракції було висунуто ряд вимог до органів місцевої та центральної влади, зокрема:

 • Повернути весь технологічний комплекс “Київенерго”, а не лише його частину під контроль київської міської громади.
 • Негайно оприлюднити дані аудиту та інших матеріалів про майно міста Києва, яке перебуває в управлінні компанії “Київенерго”, а також принципів, за якими здійснюється це управління.
 • Перевірити виконання структурами Ахметова зобов’язань, які бралися перед містом щодо розвитку та реформування комплексу.
 • Не допустити грабунку киян під виглядом компенсацій за “поліпшення” майна міста, які начебто здійснювалися силами “Київенерго”.
 • Представника громади Києва – у наглядову раду “Київенерго”. Кабінет міністрів України, як орган, в підпорядкуванні якого знаходиться НАК “Енергетична компанія України” (власник 25% акцій “Київенерго”) повинен в невідкладному порядку здійснити кроки щодо зміни представників держави у Наглядовій раді “Київенерго”. Членами Наглядової ради повинні стати представники громади міста Києва та зсередини проконтролювати процес повернення майна місту.
 • Представити план управління майном. До 1 червня 2017 року Київська міська державна адміністрація повинна представити на розгляд громадськості та експертного середовища варіанти подальшого управління майном, яке зараз перебуває під контролем “Київенерго”.
 • Розблокувати рішення про повернення “Київенерго” у Київраді. Київська міська рада повинна невідкладно повернутися до розгляду рішення, яке регламентує кроки, необхідні для забезпечення повернення майна “Київенерго” громаді міста.
 • Притягнути винних до відповідальності. Правоохоронні органи повинні розпочати невідкладні слідчі дії та притягнути до відповідальності винних за укладення завідомо невигідної для громади міста Києва угоди з “Київенерго” про управління енергетичним комплексом столиці.
 • Створити інвентаризаційну комісію за участі громадськості. Представники громадських організацій та незалежні експерти мають увійти у інвентаризаційну комісію та бути долучені до розробки договору про визначення процедури та умов повернення майна, яке перебуває під контролем “Київенерго” місту.

Зазначимо, що 31 грудня 2017 року завершується термін дії угоди від 27.09.2001, за яким майно енергетичного комплексу міста Київ знаходиться в управлінні компанії “Київенерго”.

Як повідомляв Соцпортал, топ-5 ганебних фактів про "Київенерго"

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости