Поиск

Андрій Зубов: Путін – це продовження комуністичної, тоталітарної агресивної ментальності​

​«Сьогоднішній режим Путіна агресивний, жахливо агресивний, і навіть наближується до рівня нацистського режиму у певній мірі. Але я впевнений, якби ми, росіяни, могли змінити цей режим, Росія змінилася б, змінила б свою зовнішню і внутрішю критику. І війна та агресія перестала б бути центром російської політики», – заявив російський історик, політолог Андрій Зубов у ході 10-го Київського безпекового форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Він почав виступ на форумі з вибачень перед українцями. «Мені дуже прикро, що моя країна вчинила таку велику шкоду народу України. Я особисто вибачаюсь за це», сказав Андрій Зубов, уточнивши, що є членом опозиційної російської партії ПАРНАС.

Експерт вважає, що ситуація в його країні може змінитися, так як «існують агресивні режими, а не агресивні нації».

Андрій Зубов провів паралелі між сучасною Росією та Німеччиною в минулому. Він нагадав, що на початку 20 століття Німеччину вважали агресором, причиною постійних воєн в Європі і навіть висловлювались ідеї щодо доцільності розділення країни. Але тепер Німеччина стала центром стабільності в Європі. «Німеччина перестала бути центром агресії, і стала центром миру. Те саме можливе і з Росією», наголосив експерт.

«Неможливо було уявити, що Німеччина буде мати хороші відносини з Польщею чи Францією, а зараз вони існують. Я сподіваюсь, що ми так само будемо мати в Росії ці хороші відносини з країнами-сусідами», додав він.

На думку Андрія Зубова, зараз для Росії є дві головні цілі – декомунізація і депутінізація. «І ці дві цілі взаємопов’язані, взаємозалежні, тому що Путін – це продовження комуністичної, тоталітарної агресивної ментальності, він КГБіст, а КГБ було основною опорою тоталітарного режиму, набагато більшою, ніж сама Комуністична партія», - резюмував він.

Комментарии