Заробітчани стали переводити більше грошей в Україну

Обсяги грошових переказів трудових мігрантів за перші 7 місяців 2019 року зросли більш ніж на 13% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року

Із січня по липень поточного року заробітчани переказали в Україну 106,3 млрд гривень або більше 4,2 млрд доларів.

Зростання обсягів переказів стимулювало розвиток внутрішньої торгівлі в країні.

Відзначимо, що українські трудові мігранти найчастіше інвестують зароблені за кордоном гроші в нерухомість в Україні.

Станом на початок березня 2019 року в Україні офіційно працюють 1 793 підприємства, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном – такі дані Міністерства соціальної політики. Саме воно ліцензує компанії, які допомагають заробітчанам знаходити роботу.

Протягом 2018 року ці фірми працевлаштували 97 098 громадян України, з них більшість (19 243) – у Кіпрі, 12 539 – у Польщі, 10 558 – в Німеччині. По одній людині працюють у Бахрейні, Ірані, Казахстані і на островах Кука.

Більшість компаній вказують своєю вузькою спеціалізацією працевлаштування моряків – загалом понад 400 підприємств знаходять для українців роботу в морі. Популярні також професії, пов’язані з будівництвом і сферою обслуговування.

При цьому в уряді немає даних щодо українців, які працевлаштовуються за кордоном самостійно.

Згідно з показниками ліцензованих компаній кількість українців, які з їхньою допомогою шукають роботу за кордоном, щороку збільшується. Втім, це не означає, що збільшується і кількість заробітчан, та й загалом не відображає масштаби трудової міграції, адже чимало українців шукають роботу самотужки.

Дослідження Державної служби статистики 2015 – 2017 років показало, що за кордоном працює 1,3 мільйони людей. Інститут демографії у звіті 2018 року оцінив загальну кількість українців, які одночасно працюють за кордоном, від 1,5 до 5 мільйонів людей.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Новосад назвала электронные учебники ужасом, который надо спрятать

Из-за низкого качества электронных учебников эксперимент с их использованием в пилотных школах провалился....

Це може бути цікавим

​Патріотизм, мова та зовнішньополітичні пріоритети – громадська думка України

Абсолютна більшість населення України (75%) вважає себе насамперед громадянами України, регіональну ідентифікацію (належність до регіону, області, міста чи....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Экстренное заседание ВОЗ: Смертельный вирус вышел за границы Китая

От вируса уже погибло три человека в Китае, еде одна смерть официально подтверждена в Южной КорееВирус признан очень опасным....

Загрузка...