У Нацбанку пояснили, чим обумовлені курсові коливання в країні

Національний банк назвав головні причини подорожчання іноземної валюти.

Про це йдеться на сайті регулятора.

- Курсові коливання, які спостерігаємо другий тиждень, спричинені низкою чинників. Зокрема, це активне проведення компаніями операцій з перерахування дивідендів за кордон (з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн дол. США) та вихід нерезидентами з ОВДП (з початку липня обсяг ОВДП в портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн), - зазначається у повідомленні.

У головному банку країни також додали, що на курсову динаміку минулого тижня впливали значні обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема зі сторони тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону.

- НБУ неодноразово виходив з валютними інтервенціями - з початку минулого тижня на ринку було продано 148 млн дол. Зокрема, сьогодні НБУ оголосив аукціон з продажу 50 млн дол. США, у ході якого було отримано заявок на купівлю на суму 46,7 млн дол., - кажуть фінансисти.

За результатами аукціону продано 28,1 млн дол. США за ціною відсікання 26.86 грн/дол.

З початку липня НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 99 млн дол. США та продав 163 млн. дол. Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку в липні становив близько 64 млн дол.

Як повідомляв Соцпортал, в НБУ розповіли, куди українці найчастіше переказують гроші.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Про АЕС на Запоріжжі та роботу в нічних клубах. Про що розповідав VJ Yarkus

Виставка «ARTEFACT: Chernobyl 33» стартувала третього серпня....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Очищення промислових стічних вод. Досвід компанії «Люстдорф»

Площа очисного комплексу становить 7,3 тис....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У Мінсоцполітики розповіли, що буде з управліннями соцзахисту

Міністерство соціальної політики України не планує скорочувати управління соціального захисту в регіонах, але проведе аналіз функцій цих структурних підрозділі....

Загрузка...
Загрузка...