В НБУ розповіли, куди українці найчастіше переказують гроші

Основну масу грошових переказів у межах України здійснюють системи переказу коштів, створені небанківськими установами – резидентами. Одинадцять таких систем разом здійснили близько 92% від усіх переказів.

Про це розповіла начальник управління оверсайта платіжної інфраструктури Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олена Махаєва.

Зокрема, на початок липня 2018 року з 37 систем переказу коштів, що здійснювали діяльність в Україні, 31 система переказувала кошти у межах України та 12 систем надавали послуги щодо транскордонних переказів.

- Ці дані не включають інформацію про перекази, здійснені через СЕП НБУ, карткові платіжні системи, а також банківські та поштові перекази, - каже Махаєва.

Загалом з початку цього року через системи переказу коштів (створені резидентами і нерезидентами) в межах України здійснено переказів на суму 69,4 млрд грн, переказано в Україну 1,2 млрд дол. США (в екв.), а з України – 140 млн дол. США (в екв.).

Наталія Лапко, заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, зауважила, що платіжний ринок потребує законодавчих змін, які б відобразили сучасний стан справ у цьому сегменті фінансового ринку.

- Національний банк в цілому підтримує законопроект № 7270, що передбачає зміни щодо регулювання переказу коштів. Водночас регулятор сподівається, що народні депутати України підтримають цей законопроект у першому читанні та доопрацюють його до другого читання з урахуванням пропозицій Національного банку України, – зазначила Лапко.

За її словами, норми цього законопроекту, зокрема, спростять для платіжних установ умови діяльності з надання послуг з переказу коштів, нададуть їм право випускати електронні гроші, залучати комерційних агентів, а також відповідно розширять коло об’єктів оверсайту.

Як повідомляв Соцпортал, НБУ повідомив силовиків про "підозрілих клієнтів".

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Конституційний суд Молдови відмінив свої рішення

Конституційний суд Молдови скасував свої ж рішення, ухвалені 7-9 червня, які послужили приводом для гострої політичної кризи в Молдові....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Україні стали виробляти менше молока

За рік виробництво молока в Україні скоротилося майже на 3%....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Вчені дали точний проноз, коли зникне людська цивілізація

На думку групи вчених, у найближчі 100 років на Сонці станеться спалах, який повністю знищить будь-які форми життя на Землі....

Загрузка...
Загрузка...