В Єгипті знайдено гробницю, яка може належати дружині фараона Тутанхамона

В Долині царів поблизу Луксора розпочались розкопки гробниці, яка, імовірно, належить дружині фараона Тутанхамона – Анхесенамон. Поховання було знайдено завдяки радарному скануванню місцевості в липні 2017-го року.

Археологи розраховують, що заупокійний храм може виявитись однією з найбільш приголомшливих знахідок Єгипту та відкрити таємницю раптового зникнення цариці. Про неї перестали згадувати після смерті Тутанхамона, коли вона одружилась з жрецем Ай, зробивши цим самим його фараоном.

Вхід до імовірної гробниці Анхесенамон розташовується на глибині 5 метрів, неподалік від поховання її другого чоловіка, фараона Ай, в Долині царів. Саме близьке розташування храмів дає підстави розраховувати, що тут дійсно була похована таємнича цариця. Про це в січні 2018-го року повідомив на своєму сайті археолог та колишній міністр в справах старожитностей Єгипту Захі Хавасс.

Як повідомляв Соцпортал, унікальна волинська знахідка 14 століття знаходиться під загрозою.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Наблюдения за шимпанзе помогли ученым понять, почему люди танцуют

Наблюдение за танцами шимпанзе дали возможность рассмотреть новые условия, ставшие причиной появления «одной из самых воодушевляющих и богатых форм самовыражени....

Це може бути цікавим

​Зрозуміло про складне: за що наприкінці 2019 року дають Нобелівку

Також цього року оголосили лауреатів премії з літератури не тільки за 2019-й, але й за 2018 рік....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве рассыпали отраву для собак

В Святошинском районе столицы на улице Туполева неизвестные рассыпали отраву для собак....

Загрузка...