​ Вибух будинку в Києві: два наступні кроки для мерії

У суботу, 8 липня, в Києві прогримів потужний вибух, у результаті якого обвалився житловий будинок. Трагедія, що сталася за адресою Голосіївський проспект, 70, забрала два життя. «Публічний аудит» у рамках власного проекту дослідження столичних проблем, розповідає, які першочергові кроки має зробити влада для вирішення ситуації та на що вправі розраховувати кияни, які проживали в зруйнованому будинку.

Крок 1. Допомога постраждалим

У триповерховій будівлі 1948 року на 20 квартир, за даними ДСНС, проживало 73 людини. І наразі Департамент соціальної політики, Департамент фінансів повинні забезпечити фінансування потреб цих людей, а також виплатити грошову допомогу родичам загиблих.

Поки що всім, хто потребував тимчасового житла (23 особи), надали тимчасове житло в гуртожитку Подільського району на вул. Оболонська, 34. Місто має маневрений фонд житла, який дає можливість розселяти людей в аварійних ситуаціях та з аварійного житла.

Проте в найближчій перспективі всіх постраждалих потрібно забезпечити постійним житлом. Витрати на це передбачені, зокрема, Постановою КМУ від 29 березня 2002 року № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету». На цей рік у резервний фонд Києва закладено 124 млн грн. За оцінкою «Публічного аудиту», для забезпечення постраждалих у Голосієво новими помешканнями потрібно виділити орієнтовно до 20 млн грн.

Слід зазначити, що на сьогодні в Києві є комунальне підприємство, що займається зведенням житлових будинків у столиці, – «Житлоінвестбуд-УКБ». Наразі воно будує 7 об’єктів, причому два з них якраз у Голосіївському районі (вартість 1-кімнатної квартири – близько 843 тис. грн, 3-кімнатної – 1,3 млн грн).

«Оптимальним варіантом було б викупити у компанії 20 квартир за собівартістю – або в будинках, що зараз будуються, або в тих, що вже введені в експлуатацію – правда, це буде дорожче за ціною», – зазначає аналітик «Публічного аудиту» Володимир Тарчинський .

Він зауважує, що Київська адміністрація замість покриття вартості квартир у повному обсязі могла б передати КП (у рахунок квартир) земельну ділянку під аварійним будинком для подальшої забудови. Крім того, як варіант, звільнити КП від різноманітних внесків (у розвиток міської інфраструктури тощо). Це б допомогло зекономити резерви фонду.

Крок 2. Пошук винних

Паралельно столична влада, як переконані фахівці, має з’ясувати причини трагедії. На сьогодні основна версія поліції – вибух побутового газу. При цьому о станній акт обстеження будинку визнав систему його газопостачання задовільною.

За будинком закріплена обслуговуюча організація – КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м. Києва», яка законодавчо зобов’язана стежити за станом внутрішньобудинкових мереж та попереджати аварійні ситуації.

За ще однією з версій, вибух газу був спровокований зсувом ґрунту, в результаті чого пошкодилися газові комунікації та стався витік. У такому зсуві ґрунту мешканці звинувачують КП «Житлоспецбуд» (замовник – Скайбуд Груп»), що зводить будинок неподалік.

«Трагедію повинна розслідувати поліція – КМДА ж у свою чергу має здійснити внутрішнє розслідування й дати оцінку роботі обслуговуючої компанії. Крім того, спільно з «Київгазом» зараз важливо провести позапланові перевірки інших об’єктів житлового фонду Києва», – резюмує Тарчинський.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве ликвидируют более двух тысяч парковок

В Киеве ликвидируют около 2-х тысяч незаконных парковок....

Це може бути цікавим

Разгон электрогрузовика впервые засняли на видео

Разгон электрогрузовика Tesla Semi, который был представлен на прошлой неделе, впервые засняли «живьем»....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть