Пошук

Зміна клімату є однією з головних загроз здоров'ю людства - ВООЗ

Забруднення шкідливими викидами атмосфери Землі стає причиною зміни клімату, що, у свою чергу, викликає хвороби, які призводять до не менше 7 мільйонів смертей.

Друге місце в рейтингу небезпек для здоров'я людства зайняли неінфекційні захворювання, такі як діабет, рак і серцево-судинні хвороби. У структурі причин смертності на їх частку припадає до 70%. Їх розвитку сприяють куріння, низька фізична активність, вживання алкоголю, нездорова дієта і забруднення повітря, пише Лента.uа.

На думку експертів, людству не варто недооцінювати і грип - світ ще зіткнеться з серйозною епідемією, але поки неможливо передбачити, коли це станеться і наскільки серйозними будуть втрати.

22% населення планети піддають своє здоров'я постійному ризику через проживання у важких умовах, пов'язаних з військовими конфліктами, посухою, голодом, переміщенням населення.

Ще більшу небезпеку, за версією ВООЗ, являє підвищення резистентності бактерій, паразитів і вірусів до ліків. Це може відкинути людство в ті часи, коли ще не було ефективних медикаментів для лікування пневмонії, туберкульозу та сальмонельозу.

Чималу загрозу як і раніше представляють хвороби, викликані вірусами, наприклад, Ебола або ВІЛ.

Особливе побоювання викликає негативне ставлення населення до імунізації. Вакцинація як і раніше залишається найефективнішим засобом з точки зору шкали "результат-витрати", що запобігає щорічно до трьох мільйонів смертей.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии