Поиск

Відомий журналіст розкритикував ідею повернення до смертної кари

Журналіст Віталій Портников вважає, що телеведучий Савік Шустер провокує суспільство своїми заявами про смертну кару.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

- Савік Шустер пропонує відновити в Україні смертну кару - саме ту смертну кару, дякуючи якій лукашенківську Білорусь не пускають навіть на поріг Ради Європи. Ту смертну кару, яка - подобається це комусь в Україні чи ні - й відрізняє європейські країни від неєвропейських. Все під благородним гаслом боротьби з корупцією - щоб сподобатися, щоб почути оплески тут і побачити схвальну посмішку там, відзначив він.

Не треба думати, що Шустер про наслідки відновлення смертної кари не знає. Знає. Просто намагається затягти українців у чергову провокацію. Таких провокацій було чимало, поки він стояв на панелі свого шоу. Тепер використовується книга. Потім знайдеться ще щось. Адже коли країна в непростій ситуації, коли люди дезорієнтовані, коли здається, що попереду провалля, дуже важливо бути першим, хто до цього провалля підштовхне.

- Я, як правило, намагаюсь не висловлюватися з приводу вчинків колег - тим більш тих, з ким пов`язані десятиріччя мого творчого життя. Але ж питання навіть не в тому, що Шустеру плювати на мою країну - йому й має бути байдуже до цієї дійної корови своїх телевізійних маніпуляцій. Проблема в тому, що йому плювати на людей. Він чудово усвідомлює їхню наївність, неосвіченість, дитинність, нездатність простежити наслідки своїх дій і бажань - і радісно все це використовує, - додав Портников, - Я втомився від цієї неохайної підлості, від цього інтелектуального зґвалтування.

Разом з тим, як передвав Соцпортал, у Індії запровадили смертну кару для злочинців, які ґвалтують дітей. Зміни до кримінального кодексу країни застосовуватимуть до осіб, засуджених за зґвалтування дитини віком до 12 років.

Комментарии