Поиск

Уряд зібрався скоротити та монетизувати субсидії вже цього року

До кінця цього року Кабінет міністрів планує провести монетизацію субсидій на оплату комунальних послуг. Цьому буде передувати перевірка отримувачів компенсації.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю газеті «День». Урядовець заявив, що наразі субсидію від держави отримують майже 65% українців, на що з бюджету витрачається 17 млрд грн. На його думку, це занадто, тож є два способи зменшити кількість субсидій.

«Перший – зростання доходів громадян. Цього року ми зробили перший крок зі збільшення мінімальної заробітної плати. Восени зробимо другий. Буде ухвалено законопроект щодо пенсійного забезпечення. Але головне питання – це менше споживати. Тому держава вже сьогодні виділяє до 40% компенсації на погашення за «теплими кредитами» і планує давати ще до 50% з Фонду енергоефективності на термомодернізацію», – зазначив він.

До того ж за словами Зубка, «потрібно уважніше здійснювати верифікацію – наскільки родини, які подали заявки, потребують субсидій».

«Сьогодні перевірка ведеться тільки за даними Державної фіскальної служби. Цього недостатньо, аби отримати переконливе підтвердження даних за доходами, які надають громадяни», – зазначив він.

«Соціальний рух» у свою чергу нагадує, що, скажімо, у Росії монетизація пільг 2005 року призвела до масових протестiв. Проте український уряд йде тим самим шляхом замість боротьби за максимальну прозорість тарифоутворення. До того ж зазначена верефікація отримувачів субсидії простимулює подальшу тінізацію ринку праці, а згадки про пенсійну реформу як кроку до зростання доходів населення, на основі її аналізу виглядають сумнівними.

«Уряд, скажімо, відмовився від повернення у держвалсність столичного монополіста “Київенерго”, рахунки якого є для киян найобтяжливішими. Прозорість ціноутворення підприємства, що належить олігархові Ренату Ахметову, перевірити неможливо. Натомість верефікацію доходів громадян уряд вважає доцільним», – вважають активсти «Соціального руху».

Комментарии