Поиск

Сьогодні пройшла акція по зарибленню Дніпра

1 листопада 2017 року в центрі Києва на Набережній Гідропарку відбувся яскравий, масштабний захід з зариблення Дніпра.

Три роки поспіль через складну економічну ситуацію бюджетне фінансування зариблення вітчизняних водойм мінімально. І тому так важливо для столичної акваторії допомога з боку позабюджетних і громадських організацій.

- Дніпро втратив власну течію - його перегородили дамбами, перетворивши в каскад водосховищ. Що тільки не потрапляє в його води разом з виробничими і побутовими стоками. Вода в водосховищах мало проточна, а це сприяє розростанню водної рослинності. Сотні гектар столичної акваторії сьогодні покриті нею - розповів голова Асоціації рибалок УкраїниОлександр Чистяков - Риб'ячі зграї рідіють прямо на очах. Так де ж нереститися плотві, лящеві і щукі, якщо замість звичних нерестовищ суцільна рослинність?

За рекомендацією вчених для природної біологічної меліорації 1 листопада 2017 року було випущено понад 3 тонни молоді рослиноїдних видів риби (товстолобик, білий амур, короп).

Ці риби, поїдаючи зайву водну рослинність, розчистять природні нерестовища, а також очистять воду, яку споживає Київ, - сказали у Київському Рибоохоронному Патрулі.

Але основним у заході став випуск 1 тонни молоді щукі. Цього аборигенного хижака, якого в останні роки стає катастрофічно мало в дніпровських водах, дуже люблять та цінують рибалки любителі, він асоціюється з відродженням колишньої рибальської слави Дніпра.

Кошти на зариблення надав Міжнародний Благодійний Фонд охорони навколишнього природного середовища України.

- Сьогодні зариблення проходить дворічками. А це означає, що ця підрощена молодь вже не по зубам хижакам і її виживання в Дніпрі буде 100%. І хоч це лише частина від рекомендованої вченими кількості щорічного зариблення рослиноїдних видів риби, але все одно початок покладено. Сьогодні Свято у Дніпра! І зробили його самі рибалки любителі, небайдужі кияни - каже співзасновник та президент Фонду Павло Литвинов. - Ми віримо, що робимо правильну, потрібну справу. Фонд – це наша спільна турбота про майбутнє! Приєднуйтесь!

Велика спеціалізована машина для перевезення риби «MАN», що надана Центром сімейної риболовлі «Білі Камені» привезла на Набережну Гідропарка більше 4 тонн риби (коропа, товстолобика, білого амура, щуки).

- Знаєте, як то кажуть «з миру по нитці - голому сорочка». Так і тут всі хто хотів і міг допомогти, допомогли. Наша організація займається риборозведенням і перевезенням риби. Тому наш внесок в цю спільну справу - доставка риби - сказав Сергій Тонконоженко - з гордістю можу сказати, що в цьому ми не підвели, і риба доставлена за 300 кілометрів з Черкаського риборозплідного підприємства знаходиться у відмінному стані.

В останні роки відчувається явна недостача якісного зарибка всередині Київської області. Коли він потрібен його везуть з інших областей. Це не правильно. Київська область має сама забезпечувати себе молоддю різних видів риби. Тому дуже своєчасна ініційована Асоціацією рибалок України Концепція та Програма розвитку рибництва в області. Водойм у нас багато, але більшість з них використовується не за призначенням. Треба почати з інвентаризації всіх водойм. В той же час завдання Обласної Адміністрації знайти ефективних і дбайливих господарів кожній водоймі. При правильному, цивілізованому використанні своїх водних ресурсів Київська область може вийти в лідери по країні в рибництві. Це дозволить більш продуктивно і в великих масштабах підійти до відновлення риб'ячих зграй Київського і Канівського водосховищ, а так же наповнити полиці столиці і області доступною і екологічно чистої рибою і рибним продуктом власного виробництва.

- У 2017 році Держрибагентство сконцентрувало свої зусилля на розвиток Аквакультури у нас в країні - повідомив перший заступник голови Агентства рибного господарства УкраїниВолодимир Фалей - У світовому вилові риби в 2016 році частка фермерської риби - 52%, а в Україні вона - всього 25%. При цьому наша держава має найбільшу площу прісноводних акваторій в Європі. Ми бачимо колосальний потенціал для розвитку вітчизняного рибництва. Нам потрібно прагнути до того, щоб стати в цій галузі світовим лідером. Останні три роки були непростими для нашої економіки, тому відновлення рибного ресурсу було мінімально. Дякую громадськості за акумуляцію коштів і організацію такого заходу, воно життєве важливо сьогодні для наших водойм. Ситуація в цьому році буде значно вирівняна. Завдяки наполегливості Держрибагентства і ініціативи профільної громадськості Міністерством аграрної політики та продовольства України та Урядом була підтримана програма зариблення та відтворення на 2017 рік. У цьому році з держбюджету виділено на селекцію і відновлення рибного ресурсу 40 млн. грн. Дуже хочеться сподіватися, що ці, може бути поки недостатні, але такі потрібні кошти допоможуть почати відновлювати риб'ячі популяції, що в свою чергу забезпечить стале використання водних біоресурсів.

Дійсно сьогодні у найбільшої ріки України - Дніпра через нерозумну, а часом і злочинну господарську діяльність останніх десятиліть, маса проблем. Це незаконна забудова прибережної території, несанкціоновані побутові та виробничі стоки, не проведення протягом багатьох років меліоративних робіт з розчищення витоків малих річок та безліч інших питань, які впливають на життя та оздоровлення головної водної артерії країни.

- Не забувайте, що на вітчизняних річках побудовано 1 100 водосховищ. Дамби призводять до зникнення природних течій і накопичення в водах отруйних речовин. Оспіваний класиками Дніпро перестав бути могутнім - говорить заступник Департаменту Міністерства екології та природних ресурсів України Микола Мовчан - В 2016 році в водойми країни було скинуто понад 2 млрд. куб. м стоків. З них одна третина - це неочищені або недостатньо очищені води. Тому ми і говоримо про серйозні загрози для водних ресурсів. І якщо їх не почати вирішувати, то незабаром про питну воду з наших річок можна буде забути. Необхідно звернути максимум зусиль на збереження водного ресурсу країни! Тому я вважаю, що - сьогодні Свято у Дніпра! Спасибі всім небайдужим, хто взяв у ньому участь!

- Сьогодні, м'яко кажучи, не дуже благополучна ситуація з Дніпром. Можна до безкінечності це обговорювати сидячи на кухні, але це нічого не змінить. А можна почати діяти. Пора зрозуміти, що це наша річка і нам її рятувати. Час вимагає, щоб кожен рибалка встав відповідальним громадянином на своєї водоймі. Нам всім разом потрібно взяти участь у порятунку нашої річки! - сказав директор ринку «Рибалка» Іван Крупський -Дане зариблення пройшло з ініціативи та на кошти громадськості.

Вода - це основа життя. Навіть людина складається на 70% з води. Сьогодні у всьому світі визнана проблемою номер один - це нестача питної води. І тому Україна володіючи величезним водним потенціалом прісноводних водойм повинна навчитися максимально шанобливо до них ставитися, використовуючи їх на цивілізованій основі. А бережного ставлення до наших водних ресурсів потрібно вчити з молоду.

Радувало те, що люди прийшли на зариблення сім'ями. Малечей не злякала холодна погода. З яким захопленням, висунувши язички від старанності вони, загадавши своє потаємне бажання, випускали рибу в води Дніпра. Нехай здійсняться всі їхні бажання! Живи мій Дніпро! І побільше таких природоохоронних заходів по відновленню його колишньої рибальської слави.

У заході взяли участь: Міністерство екології та природних ресурсів України, Агентство рибного господарства України, Київський Рибоохоронний Патруль, Міжнародний Благодійний Фонд охорони навколишнього природного середовища України, Асоціація рибалок України, Мережа магазинів «Воблерок», столичний рибальський ринок «Рибалка» (Бухара), Сімейний Рибальський Центр «Білі Камені».

Комментарии