Поиск

Київ закликає "Нафтогаз" відновити газопостачання у столиці

Київ закликає «НАК «Нафтогаз» до конструктивного вирішення ситуації з боргами та знайдення розумного компромісу, де б, у першу чергу, враховувалися інтереси споживачів, а вже потім фінансові інтереси сторін.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як відомо, НАК «Нафтогаз» відмовився укладати угоду з новим виконавцем послуги гарячого водопостачання та опалення у Києві – «Київтеплоенерго»: газопостачальна компанія заявляє, що угода буде укладена лише після того, як міське підприємство погодиться взяти на себе боргові зобов’язання попереднього виконавця послуг – ПАТ «Київенерго».

Відповідаючи на запитання про наслідки, що можуть бути спричинені позицією НАК «Нафтогаз» не укладати угоду з КП «Київтеплоенерго», заступник голови КМДА заявив, що вже зараз «майже три тисячі будинків залишаються без гарячої води, а з 1-го серпня, якщо питання не вирішиться, в аналогічній ситуації опиниться весь Київ.

- Дуже важлива річ: без газопостачання можуть залишитися наші ТЕЦ, які виробляють, крім тепла, й електроенергію. Це вже передумови для виникнення надзвичайної ситуації, адже ми будемо мати дефіцит електроенергії в місті, – підкреслив Петро Пантелеєв.

За його словами, ситуація дуже серйозна, і ризиків дуже багато. Міська влада докладає всіх зусиль, щоб знайти конструктив із «Нафтогазом».

- Питання боргів обов’язково треба вирішувати, але це необхідно робити окремо. При цьому місто не повинне наражатися на технічний колапс, – переконаний Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА зауважив, що неправильно перекладати борг у розмірі майже 5 млрд грн на КП «Київтеплоенерго», адже частину боргу, 1,2 млрд грн, складають штрафні санкції без джерела погашення.

- Ця частина заборгованості є спірною і досі вирішується в судах між «Київенерго» та «Нафтогазом». Переадресація їх на міське підприємство неминуче призведе до банкрутства останнього. Тому такий борг покладати на міське підприємство просто протизаконно, – сказав заступник голови КМДА.

Слід зазначити, що заборгованість ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» складає 4,8 млрд грн. Вона включає у себе майже 3 млрд грн боргів населення, майже мільярд – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, теплопостачання бюджетних установ, різниці в тарифах, а ще близько 1,2 млрд грн – нарахованих штрафів та пені.

Він закликав «Нафтогаз» до конструктивної розмови у питанні боргів.

Раніше, як передавав Соцпортал, стало відомо, що заборгованість ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз» включає у себе близько 1,2 млрд грн нарахованих штрафів та пені.

Комментарии