Поиск

«Артехатта» презентує програму VitaminDance: Танці у партитурах класиків

VitaminDance – це своєрідна антологія танцю в західноєвропейській, зокрема українській класичній музиці від камерного ансамблю «Артехатта».

Презентація проекту відбудеться 3 березня у Києві на концерті в Національній філармонії України.

Танець існує стільки, скільки існує людство. Адже основа танцю, ритм – це основа життя. Складно сказати, коли виник танець як такий, але найдавніші зображення людей, які танцюють, можна бачити у реконструкціях єгипетського живопису, датованого ще 1400 р. до н.е. Найархаїчніша форма танців була пов’язана із ритуальними церемоніями.

Професіоналізація танцю – це XVІІ століття. Приблизно в цей час танець постає як самостійна музична форма. Зокрема перші обробки контрдансу з’являються у творчості британського композитора Джона Плефорда. Трохи згодом у різних культурах паралельно з’являються вальс, болеро, кадриль, пізніше – полька. Починаючи від музики Нового Часу і до сьогодні, танець можна відшукати у творчості ледь не кожного професійного композитора.

Мирослава Которович: «Ми відібрали для нашої програми абсолютно різні танці різних народів світу. В них є і ніжність, І сум, і спостережливість, а є і запальні танці - ті, що звільняють на волю якісь переживання.
Ми підготували спеціальні костюми до цього концерту, але вони класичні, без національного забарвлення. Ми будемо складати образ за допомогою виразу обличчя, настрою, ну і звичайно – музики. Це якраз і є можливістю класичної музики – емоціями показати все, що завгодно. А краса цієї музики – просто незаперечна».

У програмі «Танці у партитурах класиків» прозвучить музика Арканджело Кореллі, Дмитра Бортнянського, Антоніна Дворжака, Бели Бартока, Йоганнеса Брамса, Пабло де Сарасате, Сулхана Цинцадзе та Мирослава Скорика.

Мирослава Которович – вагоме ім’я для української музики. Творчість скрипальки відома як в Україні, так і за кордоном - Мирослава має потужний концертний графік і купу творчих планів. Камерний ансамбль «Артехатта» з’явився 5 років тому і одразу зарекомендував себе як дуже цікавий музичний колектив з високим рівнем майстерності та артистизму. Їх проекти вирізняються цікавою режисурою та драматургією і неповторною авторською концепцією, що сприяло швидкому зростанню популярності.

Чекаємо всіх цінителів прекрасної музики на особливий концерт, підготовлений з любов’ю та майстерністю, що наповнить ваше життя новими фарбами та емоціями!

3 березня о 19:00

Національна філармонія України

Володимирський спуск, 2

Вартість квитків - 80-400 грн.Квитки продаються у касі філармонії - (044) 278-16-97,в театральних касах м.Києва та онлайн.

Комментарии