У Києві пройшов наймасовіший за останні 20 років протест науковців

19 квітня 2016 року в Києві відбулася загальноакадемічна акція протесту, організована профспілкою працівників НАН України.

Про це повідомляє Національна академія наук України на своїй сторінці в Facebook.

- Участь в акції протесту взяли вчені Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії медичних наук України та Національної академії аграрних наук України. Захід став наймасовішим з часу наукового протесту 1994 року, - йдеться в повідомленні.

Протестувальники зібралися на мітинг біля будівлі Верховної Ради України з двома основними вимогами до Уряду й Парламенту: по-перше, внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», збільшивши базове фінансування діяльності установ Національної академії наук і національних галузевих академій наук; по-друге, при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» взяти до виконання статті 36 і 48 нової редакції Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», поступово збільшуючи до 1 січня 2020 року посадові оклади науковим працівникам до встановленого цим же законом рівня та загальні обсяги базового фінансування наукової сфери до 1,7% ВВП – відповідно.

Розпочинаючи акцію, голова профспілки працівників НАН України кандидат філософських наук А.І. Широков розповів про надзвичайно скрутну ситуацію, в якій опинилася вітчизняна наукова сфера з огляду на її значне базове недофінансування, яке цьогоріч стало ще гіршим, ніж у попередній період, та виклав основні вимоги, з якими вчені зібралися на протест проти державної політики у сфері науки.

У свою чергу докторант Інституту дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва НАНУ, член «Соціального руху» Захар Попович у своєму виступі підкреслив важливість солідарності між науковцями та робітниками, особливо необхідність підтримати боротьбу працівників «Південмашу» та КБ «Південне» за збереження в Україні чи не найбільш високотехнологічної та наукоємної галузі промисловості – космічної. Він також підняв політичні вимоги щодо зміни існуючої системи, за якої олігархи виводять свої капітали до офшорів замість сплати податків, що, крім усього іншого, мають іти на розвиток науково-технічної та освітньої сфери.

Як вказано, поспілкуватися з протестувальниками прийшли народні депутати України та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Далі представників Національної академії наук і національних галузевих академій наук було запрошено на зустріч із головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм. За підсумками цієї зустрічі протестувальникам було повідомлено, що сторони дійшли згоди в питанні необхідності збільшення державних видатків на науку.

Планується, що пропозиції із додаткового фінансування розглядатимуться депутатами парламенту вже у червні – в рамках загального пакету змін до державного бюджету на поточний рік. Крім того, Парубій пообіцяв організувати зустріч науковців із прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Легко ли быть швейцарским Самиклаусом

Стать швейцарским Дедом Морозом или «Самиклаусом» очень нелегко, для этого артистам этого оригинального жанра приходится посещать даже специальные курсы повышен....

Це може бути цікавим

Как распознать рак глаза

Это редкое, но крайне опасное заболевание Немецкие медики поясняют, что существуют два вида рака глаза: ретинобластома и хориоидальная меланома, об этом пишет журн....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Бет Харт: испытание талантом и славой

«Когда я училась, мне было тесно в классическом жанре....

Загрузка...