Поиск

З'явився план повернення до життя кінотеатру "Братислава"

Майже півтора року триває боротьба за збереження закладу та відновлення його діяльності. Нарешті, завдяки зусиллям активістів з’явився план повернення закладу до життя. Аби публічно обговорити його деталі, за ініціативи лідера громадської кампанії депутата Київ ради віл ВО «Батьківщина» Ганни Свириденко, був проведений «круглий стіл». Участь у якому взяли представники оболонської громади, міської влади, депутати, освітяни та підприємці, що працюють у сфері сучасних технологій.

Згідно із запропонованим планом 40-річна будівля отримає «другу молодість». До того ж вона на 100% залишається у комунальній власності. Там буде проведений комплексний ремонт та модернізація обладнання, але буде збережений її зовнішній вигляд. Тобто жодних надбудов, змін фасаду тощо. Також поруч планується влаштувати сквер.

Ганна Свириденко повідомила, що вона вже розробила відповідний проект рішення Київради.

«А що ж буде всередині? По-перше, попри усі чуткі, там буде відбуватися кінопоказ. По-друге, частина приміщень буде облаштована під задоволення громадських та культурних потреб оболонців. Ці площі будуть використовуватися гуртками, культурними колективами та для зборів мешканців району задля обговорення проблем району та спільного пошуку їх рішення»,- наголосила депутатка.

Гроші на це будуть виділені з міського бюджету, в межах тих 30 млн. гривень, що були передбачені у кошторисі завдяки рішенню, запропонованому депутатом Київради фракції “ВО “Батьківщина” Ганною Свириденко, для розвитку та модернізації усіх комунальних кінотеатрів Києва.

«Але насправді проривом для нашого району стане створення на базі «Братислави» центру сучасних технологій, який має намір перетворити Київ на сучасне місто 21 сторіччя. Задля чого інвестори готові вкласти у облаштування майже 800 тис. доларів, аби створити належні умови для тих, хто хоче розвивати цю перспективну галузь економіки саме в Україні, а не виїжджати за кордон у пошуках кращої долі. Згідно їх задумів «Братислава» має стати місцем, де ідеї представників київського сектору сучасних технологій мають перетворитися на реальність, бути випробуваними та підготовленими до використання»,- підкреслила Ганна Свириденко.

Також вона повідомила, що це не буде проект для розвитку суто ІТ-бізнесу, адже його соціальній складовій автори теж приділили значну увагу. Так Київ отримає можливість для використання та запровадження у міській інфраструктурі розробок вітчизняних інженерів та винахідників, а молоді ІТ-ишники зможуть отримати поради та консультації від досвідчених колег. Також передбачається запровадження спеціалізованих навчальних програм для дітей та юнацтва, підтримка проектів талановитої молоді, навіть буде чим зацікавити людей похилого віку. А 10% усіх можливостей Центру буде абсолютно безкоштовною за «карткою киянина».

«Цей проект вже отримав схвальний висновок постійної комісії Київради з питань власності. Далі передбачається обговорення у комісіях з питань бюджету та культури, і лише після цього він буде винесений до сесійної зали, де міські депутати вирішать, чи бути «Братиславі» новим центром громадського, культурного та економічного життя Оболоні»,- наголосила Г. Свириденко.

Вона додала, що й після цього громадська компанія «Врятувати «Братиславу» не припинить свою діяльність.

«Як депутат, обраний від Оболоні, та член комісії Київради з питань власності я буду особисто контролювати процес укладання усіх угод з інвесторами, а також за забезпеченням прав оболонців під час роботи оновленої «Братислави»,- зазначила Ганна Свириденко

Комментарии