Поиск

Зустріч з Президентом Латвії: Дві головні тези Володимира Зеленського по Донбасу

У Ризі пройшла зустріч Президента України Володимира Зеленського, який перебуває з офіційним візитом у Латвійській Республіці, з Президентом Латвії Егілсом Левітсом.

Зустріч з Президентом Латвії: Дві головні тези Володимира Зеленського по Донбасу

За результатами зустрічі Володимир Зеленський та Егілс Левітс поспілкувалися з представниками засобів масової інформації.

Важливі заяви президента Зеленського щодо Донбасу, які прозвучали сьогодні за підсумками зустрічі з президентом Латвії Егілсом Левітсом:

  • На сьогодні в районах Петровського і Золотого зафіксували 2 дня без обстрілів, але для розведення сил цього мало. Говорити про відведення військ можна буде тільки після того, як ОБСЄ підтвердить на даній ділянці 7 діб "режиму тиші".
  • Імплементація "формули Штайнмайера" в закон про особливий статус Донбасу може статися після зустрічі в "нормандському форматі". "Якщо чотири сторони домовляться, як ми регулюємо далі". При цьому президент особливо підкреслив, що новий проект закону про особливий статус Донбасу поки рано обговорювати в Раді, оскільки для цього повинен бути зроблений ряд кроків.
- Я вдячний за вашу солідарність, незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а також вагому практичну допомогу у протистоянні російській агресії й у питанні повернення анексованого Криму, – сказав Володимир Зеленський.

Президент висловив переконання, що його візит до Латвії відкриє нову сторінку у відносинах двох країн.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна, як і Латвія та інші балтійські країни, має свій важкий досвід боротьби за свободу та незалежність.

- Сьогодні Україна виборює право на європейське майбутнє й платить за це дуже страшну ціну. Ми вдячні, що у цій нелегкій боротьбі Латвія стоїть поруч із українцями, – підкреслив Президент.

Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі з Президентом Латвійської Республіки було досягнуто домовленостей щодо продовження скоординованої взаємодії двох держав у міжнародних інституціях.

- Сьогодні ми домовилися продовжити скоординовану взаємодію наших держав у міжнародних інституціях – ООН, Раді Європи, ОБСЄ, а також у форматах міжпарламентської взаємодії, – констатував він.

Глава держави також згадав знакові для українців місця у столиці Латвії. Зокрема, це пам’ятник Тарасу Шевченку в центрі Риги. Крім того, сьогодні відбудеться відкриття пам’ятної дошки на честь дипломатичної місії УНР, яка розпочала свою діяльність у Ризі в січні 1920 року.

Володимир Зеленський також нагадав, що декілька днів тому в Києві було відкрито «Латвійський сквер», присвячений 100-річчю проголошення Латвійської Республіки.

- Все це, на мою думку, символізує близькість наших держав, нашу щиру дружбу та партнерство. Вірю, що в майбутньому наші відносини лише зміцнюватимуться й наповнюватимуться новим позитивним змістом, – зауважив він.

Зі свого боку Президент Латвійської Республіки Егілс Левітс наголосив на підтримці територіальної цілісності та суверенітету України й невизнанні анексії Криму.

- Ми підтримуємо Україну в намаганні стабілізувати ситуацію в регіоні (на Донбасі. – Ред.) та налагодити мир у своїй країні, – сказав Егілс Левітс.

Також Президент Латвійської Республіки зазначив, що під час зустрічі з Володимиром Зеленським обговорювалися реформи, які втілюються в Україні.

- Ми дуже високо цінуємо намагання Президента, парламенту реалізувати реформи, які принесуть позитивні результати й наблизять Україну до євроатлантичної інтеграції, – зазначив Президент Латвії.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии