Поиск

​Зупинити «знекровлення»: навіщо у Польщі скасовують податки

У сусідній Польщі для того, щоб зупинити «знекровлення» населення та виїзд молоді за межі держави, скасували один із податків для молодих працівників.

Польща, податки,

Про це з посиланням на «DW» повідомляє видання «РБК-Україна».

Податок на доходи фізичних осіб для тих молодих працівників, які отримують менше 85,5 тисячі злотих або ж 20 тис. євро на рік, зменшили з 18% до нуля. Польський уряд ухвалив таке рішення, щоб зупинити виїзд громадян з країни. Як ідеться у повідомленні, такий крок, як сподіваються у польському уряді, дозволить покращити фінансове становище близько 2 мільйонів громадян.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив сподівання, що це дозволить запобігти «подальшим втратам, знекровленню населення, що особливо боляче для нації, суспільства, коли йдеться про молоде покоління».

Очільник польського уряду додав, що з того моменту, коли Польща вступила до ЄС (2004 року), з країни виїхали близько 1,5 мільйона поляків. А така кількість – це майже населення польської столиці. За іншими даними, з країни виїхали близько 2 мільйонів поляків.

DW зазначає, що, за результатами нещодавніх опитувань, вже 15% поляків заявили, що готові повернутися на батьківщину. Найбільше позитивних відповідей щодо повернення під час опитування отримали від тих громадян Польщі, які наразі проживають у Британії.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии