Поиск

Зупинити амброзію. В Києві збирають підписи до електронної петиції, в якій активісти просять владу позбутися рослини

Коли пилок амброзії потрапляє на слизисті оболонки носа та бронхів, то ці антигени провокують імунну реакцію, яка призводить до сльозотечі, підвищення температури тіла, можливе різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Столичні активісти, науковці, алергетики та просто небайдужі збирають підписи до електронної петиції до столичної влади. У ній активісти пояснюють усю шкоду від цвітіння амброзії та закликають міські служби позбутися рослини у межах міста раз і назавжди.

Зокрема, ініціатори боротьби з рослиною пропонують:

  1. Розробити довготривалу стратегію боротьби з рослиною-вселенцем із максимальним залученням фахівців-ботаніків та спеціалістів з біологічних інвазій;
  2. Взяти на облік основні осередки зростання амброзії на території міста;
  3. Проводити дворазове щосезонне скошування заростей амброзій у період до цвітіння та за місяць після цього;
  4. Забезпечити механічне знищення амброзії шляхом виривання рослини з коренем довкола адміністративних будівель, дитячих садків, шкіл та на території рекреаційних зон;
  5. Здійснити заходи з рекультивації (відновлення) рослинного покриву ділянок зі знищеним та пошкодженим рослинним покривом – вздовж будівництва нових автошляхів, на пустирях, ділянках з переміщеними грунтами, тощо.

"У період з середини липня аж до перших заморозків продовжується цвітіння амброзії. У цей час рослина стає потужним стресовим фактором для жителів міста, чисельність людей, які страждають на алергічні полінози сильно зростає. Алергію викликають білки, які містяться в пилку амброзії", - йдеться у петиції.

Амброзія полинолиста – рослина-вселенець з Північної Америки, яка стрімко розширює свій ареал. В Україні її вторгнення почалося в 1920-1930-ті роки. Інвазія зараз знаходиться в активній фазі й Київ як потужний транспортний вузол відіграє в ній найважливішу роль.На території столиці України амброзія полинолиста зростає повсюдно – на узбіччях доріг, вздовж канав, на міських газонах, берегах річок, у тріщинах бетонних плит, поблизу будинків, шкіл та дитячих садків.

Аби на петицію звернули увагу активістам слід зібрати 10 тисяч підписів. Підписати петицію можна тут.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі. Ще цікаво:

Комментарии