Поиск

Зміни Податкового кодексу: за імпортні товари доведеться переплачувати 20-30% вартості

На півтора року в Україні змінено правила отримання посилок з-за кордону. Неоподатковувана вартість товарів у міжнародних поштових відправленнях знижена до 100 євро.

Зміни Податкового кодексу: за імпортні товари доведеться переплачувати 20-30% вартості

Відтепер сумарна вартість товарів у міжнародних поштових відправленнях не повинна перевищувати 3000 грн. — суму, еквіваленту 100 євро, для одного одержувача — фізичної особи в одній посилці від одного відправника (або в одному вантажі експрес-перевізника).

Товари, що перевищуватимуть еквівалент 100 євро, будуть оподатковуватись 20% ПДВ.

Крім того, якщо посилка для фізичної особи перевищить вартість 4500 грн. — еквівалент у 150 євро, — вона оподатковуватиметься ще й 10-відсотковим митом від суми.

Товар, придбаний задовго до 1 липня, все одно обкладатиметься ПДВ, адже оподаткування міжнародних поштових відправлень здійснюється на дату подання операторами поштового зв’язку відправлення для здійснення митного огляду разом з митними деклараціями та іншими необхідними документами, а не на момент їх купівлі за кордоном.

Такі зміни до Податкового кодексу України в частині встановлення межі оподаткування податком на додану вартість набули чинності з 1 липня 2019 року і діятимуть протягом усього 2020 року.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии