Поиск

Зміни КЗпП: Г​нучкі графіки і обід на три години

Доки не прийнятий новий Трудовий кодекс, який Рада розглядає з перервами близько 10 років, Кабмін продовжує покращувати старий Кодекс Законів про працю (КЗпП) 1971 року. Чергова пропозиція стосується узаконення гнучкого графіка робочого часу і віддаленої праці.

Зміни КЗпП: Гнучкі графіки і обід на три години

Мінсоцполітики оприлюднив законопроект, який легалізує сучасні методи роботи: дистанційний працю, гнучкий графік робочого часу, дозволяє працівникам самостійно планувати час, а також скасовує максимальну перерву на обід (зараз дозволено не більше 2 годин). Зараз працювати не в офісі і не від дзвінка до дзвінка можна тільки за погодженням з керівництвом приватної фірми, а в держструктурах такі методи не вітаються. Згідно із законом документ буде обговорюватися місяць, а з урахуванням виборів в Раду в Мінсоцполітики сподіваються, що новий склад парламенту впорається восени. Прийняті зміни повинні набути чинності на наступний день після опублікування закону, тобто, цілком можливо, до кінця нинішнього року.

Зміни до КЗпП дозволять підвищити продуктивність праці, створити сприятливі умови для відпочинку та суміщення працівником трудових і сімейних обов'язків, сприяти зайнятості малозахищених категорій населення (інвалідів, неповнолітніх, літніх). А бізнесу це дасть конкурентні переваги на ринку праці у вигляді зниження плинності кадрів і витрат на оплату понаднормових годин роботи. Звичайно, нововведення торкнеться не всіх: воно зручно для IT-фахівців, бухгалтерів, юристів, журналістів, але навряд чи можливо для сталеварів, шахтарів, будівельників, сфери сервісу (продавці, офіціанти) і тощо.

У той же час в Мінсоцполітики визнають, що нові методи праці мають свої недоліки. Це витрати фірми на організацію віддаленої роботи та оплату IT-послуг, складність обліку зайнятості працівників і розподілу доручень між ними, особливо якщо робота термінова, потрібна узгодженість, а графіки зайнятості не збігаються. Також при відсутності жорсткого контролю очікувані зловживання з боку працівників, які стануть більше часу витрачати на особисті потреби на шкоду завданням. Через що можливий зрив термінів виконання робіт або зниження їх якості.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпортале.

Комментарии